Vliv počasí na sázení

bet365 live sazky

Jistě se vám nejednou stalo, že vámi vsazený zápas dosti ovlivnilo počasí. Něco, s čím bohužel nemůžeme nic dělat. Právě proto bychom i tento zdánlivě nedůležitý aspekt měli mít na paměti, když tvoříme tiket.

Největší vliv má počasí tradičně na fotbal. Deštěm nasáhlé hřiště je mnohem rychlejší, míč rychleji klouže a hraje tak do karet útočícím celkům. Nejednou jsme viděli obrovskou chybu brankáře, který nedokázal zkrotit rychlý míč na promáčeném trávníku a dostal tak laciný gól. Ovšem je třeba dát pozor na to, jak hustě prší. Jelikož se totiž jedná o velmi hustý a intenzivní déšť, hřiště nasákne příliš a získá tak opačné vlastnosti než v prvním případě. Tedy míč se bude v kalužích neočekávaně zastavovat a možnosti pro kombinační a útočný fotbal budou minimální. V tomto případě platí, že v takovýchto zápasech příliš mnoho branek nepadá.

Vlivu počasí se však nevyhneme i v tenise. Tam se sice za deště nehraje, ale právě to může být důležitý aspekt, který rozhodne o vítězi. V mezičase, kdy se čeká, až přestane pršet, se totiž může vrátit do pohody, jak psychické tak fyzické, momentálně prohrávající hráč, který nabere sil k následnému obratu. Pokud má za sebou hráč náročný program z předchozích kol a nastupuje proti evidentně čerstvějšímu soupeři, může mu déšť opět pomoci k nabrání sil, zatímco jeho protivníka utlumí z euforie. Vliv počasí je tedy nutno sledovat i u sportů, se kterými zdánlivě nemá nic společného. Využít toho můžeme u sázkových kanceláří, které na tento aspekt příliš často nehledí.

Dalším sportem, kde počasí ovlivňuje průběh a dost možná i výsledek klání je americký fotbal. V našich končinách nepříliš oblíbený a sázený, ale přesto se v nabídkách sázkových kancelářích objevující. Zde může a bude mít vliv například silný vítr, který znevýhodní celky, které spoléhají na dlouhou rozehrávku. Déšť v kombinaci s vítrem navíc rozhodně ovlivní výkon klíčového hráče týmu, quarterbacka, který může mít problémy s přesnými pasy, který jeho celek k vítězství potřebuje. Vliv počasí je tedy nezpochybnitelný a při tvorbě analýzy by měli sázkaři dbát i na tento častokrát zapomenutý aspekt.

Autor: Luboš Řepa

Rate the review