Turnaj mistryň

Unibet tenis NorwayKonec tenisové sezóny je zde a s ním i celé vyvrcholení letošního ročníku. Turnaj mistryň v Singapuru, nabídne bitvy nejlepších tenistek letošního roku. Mezi nimi je i české zástupkyně Karolína Plíšková. Vystřídá tak svou krajanku Petru Kvitovou, která se turnaje pravidelně zúčastňovala v minulých ročnících.

Při absenci Sereny Williamsové je největší favoritkou turnaje Němka Kerberová. Ovšem jak nám již několikrát ženský tenis dokázal, není zde nic jasné. Ačkoliv měla Němka perfektní rok a vyhrála několik turnajů, může se na konci ročníku projevit únava z náročného programu. Možná také tlak, který Kerberová nyní cítí ze strany fanoušků i médií, je o něco větší, než na který byla zvyklá dříve. A kdo ví ? Třeba překvapí i Karolína Plíšková, která je turnaji mistryň vůbec poprvé a bude to právě ona, kdo bude slavit titul. Zapomenou nesmíme ani na ostatní hráčky, třeba skvělou Rumunku Halepovou.

Červená skupina

Všeobecně se předpokládá, že právě z červená skupiny vzejde následná vítězka turnaje. Kromě zmiňované Kerberové a Halepové, je zde také Slovenka Cibulková, která prožila taktéž skvělý rok a pomalu se vrací do své bývalé formy, a poté také Madison Keysová. Právě styl této hráčky by mohl na Cibulkovou platit, jelikož Američanka je zvyklá útočit a dostávat své soupeřky pod tlak. Mnohými je tedy tato mladá hráčka považována za černého koně turnaje a navíc je na její vítězství velmi lákavý kurz, který nabízí například sázková kancelář Betclic. Jestliže bylo zmíněno, že favoritkou turnaje je Němka Kerberová, nesmíme také ovšem zapomenou na to, že například s Rumunkou Halepovou má zápornou bilanci vzájemných zápasů 3:4. Navíc Halepová již dokázala jednu sokyni na turnaji porazit (v době psaní tohoto článku porazila Halepová 2:0 na sety Keysovou).

Bílá skupina

Bílá skupina je o poznání slabší než skupina červená, přesto se však i zde nacházejí skvělé tenistky. Jako první je třeba zmínit naší Karolínu Plíškovou, která se po skvělé sezóně poprvé podívá i na turnaj mistryň. A šance dostat se ze skupiny navíc rozhodně nemá malé. Její útočný styl by mohl dělat problémy jak Polce Radwaňské, tak také Světlaně Kuznětsovové, která se na turnaj probojovala na poslední chvíli a mohla by se tak projevit i únava z ruské hráčky z posledních týdnů, kdy sehrála spoustu velmi náročných zápasů. Čtvrtou tenistkou v této skupině je poté Španělka Muguruzaová. Její forma z posledních týdnů je však velmi špatná, vždyť na posledních pěti turnajích, kterých zúčastnila, dokázala vyhrát maximálně dva zápasy za sebou. Ano, dostala se sice dvakrát do čtvrtfinále, ale od hráčky, která je ve světovém žebříčku na šestém místě se očekává přeci jenom o něco více. Uvidíme tedy, jak celý turnaj bude probíhat a jak si při své premiéře povede Karolína Plíšková, které samozřejmě budeme přát úspěch. Při sázení na turnaj mistryň navíc můžou sázkaři využít zkušeností z našeho seriálu sázení na grandslamy.

Autor: Luboš Řepa

Rate the review