Suverénní Liberec vládne extralize

Jestliže se fotbalová liga přehoupla do druhé poloviny, pak ta hokejová se zase blíží ke konci. Tedy alespoň co se základní části týče. Velmi blízko k vítězství je Liberec, který má na čele tabulky slušný náskok na své pronásledovatele.

Liberečtí hokejisté jsou velmi blízko obhajobě titulu ze základní části z loňského roku. Ačkoliv mají o jeden odehraný duel více než druhý Třinec, jejich náskok nyní činí devět bodů a nedá se tedy příliš předpokládat, že by tak kvalitní a zkušený tým, jakým Liberec je, dovolil, aby mu někdo titul uzmul. Klíčem k úspěchu Liberce z posledních let je především vytrvalá a koncepční práce, velký důraz na obrannou činnost a v neposlední řadě také efektivní útok. Liberec má jednoznačně nejlepší obranu z celé soutěže, vždyť v dosavadních čtyřiceti šesti kolech obdržel pouhých devadesát jedna branek, tedy průměr ani ne dvě branky na zápas. Z tohoto předpokladu je třeba vycházet při sázkách na tento tým. Velmi malý počet obdržených branek značí, že se u zápasů Liberce nevyplatí sázet na větší počet vstřelených branek.

Druhý celek tabulky Třinec má velmi silný útok. Samozřejmě, útok vyhrává zápasy v základní části, ale v play off, kam třinečtí také neomylně míří, je mnohem důležitější obrana. Tam už je na tom Třinec o poznání hůře. V základní části, kde se hraje mnoho zápasů, se tedy určitě vyplatí u tohoto celku sázet na větší počet vstřelených branek, protože pokud je nedá sám Třinec, pomůže k vítězství u této sázky soupeř, díky poměrně průchodné třinecké obraně. Rádi bychom tady však zmínili, že takovýto styl hokeje se u třineckých rozhodně nedá očekávat v play off, kde se snaží všechny týmy vycházet ze zabezpečené obrany a branek tedy ubývá.

Posledním prakticky jistým účastníkem letošního play off je Sparta. Ta předvedla parádní výkon v Lize mistrů, kde skvěle reprezentovala český hokej a došla až do finále, kde podlehla švédské Frolundě. Ačkoliv má nyní Sparta náskok sedmi bodů na Chomutov, který drží sedmou příčku, tedy pozici, ze které jdou týmy do baráže o play off, mají pražané jeden zápas k dobru. Navíc nyní už nebudou muset tříštit síly na dvě soutěže, když Liga mistrů skončila. Kvalitou kádru patří Sparta mezi absolutní špičku v lize a je to opět jeden z největších aspirantů na titul. Co se sázek týče, opět se zde vyplatí počet branek, jelikož má Sparta druhý nejlepší útok v lize. V play off navíc jejich forma pravidelně graduje a právě tam sparťané předvádějí skvělý hokej.

Autor: Luboš Řepa

Rate the review