Slovensko – Finsko, MS v hokeji, 15. května 2016

Slovensko – Finsko, 15. května 2016, od 19.15 SELČ. svk

Tip: Výhra Finska.

Slovensko si notně zavařilo, prohrálo dvě utkání s přímými soupeři o postup a svou reputaci tak musí zachraňovat v boji s Finy nebo Kanaďany. A ačkoliv obecně na tyto dva celky poměrně umí, tentokrát existuje jen hodně malá šance na bodový zisk. Rozhádaný tým, nepříliš dobré výkony proti Bělorusům a Němcům, k herní pohodě je pak rozhodně daleko. A když se proti postaví kompaktní celek Finska, nemůže to dopadnout vůbec dobře.

Finové přivezli na šampionát hodně ofenzivní výběr. Aleksander Barkov, Mikael Granlund, Jussi Jokinen, Mikko Koivu či Leo Komarov, co jméno, to pojem známý celé NHL. Hvězdy pak zatím úspěšně doplňuje dravé mládí – Sebastian Aho či Patrik Laine, který je v pouhých osmnácti letech dokonce jedním z nejproduktivnějších hráčů na šampionátu. Že by nový Teemu Selänne? Svěřenci Kariho Jalonena patří k adeptům minimálně na semifinále a prochází skupinou B zatím jako nůž máslem. V přípravě navíc Slovensko porazili dokonce 6:1, což je ale výsledek nepříliš směrodatný – týmy jsou už teď v jiném složení než na začátku dubna.

Slovensko naposledy porazilo Finy v dubnu 2014, historicky vzato jsou partie obou mužstev poměrně vyrovnané. Svěřenci Zdena Cígera ale nejsou ani zdaleka v takové pohodě, v jaké by se chtěli nacházet, a právě to udělá v zápase mnohé. Finové navíc inkasovali ve čtyřech zápasech jen pětkrát, Slováci v boji s papírově slabšími soupeři hned jedenáctkrát. I tohle je pádným argumentem, proč by mělo Finsko tento souboj vyhrát, v turnaji je zatím stoprocentní a bojuje s Kanadou na dálku o první pozici ve skupině a výhodnější postavení pro blížící se play-off.

Finské fanoušky navíc určitě namlsaly úspěchy v kategoriích juniorů a rozhodně se nespokojí s ničím menším, než medailí ze seniorského šampionátu. Pro Slovensko by byl úspěchem postup do čtvrtfinále, ale ten je zatím hodně daleko.

 

Rate the review