Schalke šokovalo Madrid, nastříleli Realu čtyři góly

real madritŠpanělský velkoklub, rekordní desetinásobný držitel evropského poháru číslo jedna a jeho úřadující vítěz, v úterní domácí odvetě osmifinále senzačně podlehl Schalke 04 Gelsenkirchen 3: 4, předtím však u soupeře triumfoval 2: 0.

Cristiano Ronaldo trefil v odvetě dvakrát do černého a se 78 brankami je nejlepším střelcem v historii evropských klubových pohárů. V Lize mistrů je má úřadující nejlepší hráč planety podle FIFA na kontě 75, čímž se vyrovnal velkému argentinskému rivalovi Lionelu Messimu.

Real Madrid měl před odvetou všechny trumfy v rukou poté, co na půdě Schalke triumfoval 2: 0. Ve druhém souboji s bundesligistu se však na stadionu Santiaga Bernabeua po celou dobu zahrával s ohněm. V 20. minutě svěřenci trenéra Carla Ancelottiho šokující, ale zcela zaslouženě, inkasovali jako první. Kříži přihrávku přes šestnáctku zužitkoval Fuchs, který propálil rukavice Casillase – 0: 1. Odpověď Realu na sebe nenechala dlouho čekat av 25. minutě Ronaldo po rychlé kolektivní akci vyrovnal – 1: 1. Favorit však vůbec nehrál dobře av 40. minutě zdramatizoval vývoj osmifinále Huntelaar, který zblízka napálil míč do sítě – 1: 2. Pár vteřin předtím nizozemský útočník ve službách německého týmu nádhernou střelou trefil do spojnice tyčí. “Bílý balet” si vysloužil mohutný pískot od vlastních fanoušků a Schalke vycítilo šanci poprat se o postup, který se před odvetou jevil pouze ve velmi mlhavých a málo reálných konturách. Na konci prvního poločasu však zchladil ambice hosty další razantní hlavičkou Ronaldo – 2: 2.

V 52. minutě obrana Schalke nedokázala zastavit Benzemu, který po individuální akci poslal Real poprvé v zápase do vedení – 3: 2. Obrana španělského týmu však stála na hliněných nohách a střídající Saně vyrovnal na 3: 3. Casillas neměl dobrý výhled a na jeho rotovala kříži střelu zpoza šestnáctky se jen přihlížel – 3: 3. Jenže to ještě nebylo ze strany s chutí hrajících hostů vše. V 85. minutě slabě bráněný Huntelaar is přispěním břevna skóroval a hosty v té chvíli dělil od postupu jediný přesný zásah. Casillas si však udržel pevné nervy, když v hektickém závěru dvakrát podržel svůj tým. Real nakonec s odřenýma ušima postoupil, ale po víkendové ztrátě prvního místa ve španělské Primera Division se mu nepodařilo v souboji se Schalke získat si na svou stranu rozladěné fanoušky. Ronaldo a spol. si od nich vyslechli ohlušující pískot.