Sázky na Tomáše Satoranského v NBA

Stejně jako v loňském ročníku se i letos můžou diváci basketbalové NBA těšit na spoustu zajímavých příběhů. Ten český píše Tomáš Satoranský, čtvrtý Čech v zámořské soutěži. Jakou roli má v týmu a jaké sázky se zde vyplatí ?

Historicky teprve čtvrtý Čech v nejlepší basketbalové lize světa. To bylo na poli basketbalu v České republice přes léto tématem číslo jedna. Tomáše Satoranského draftoval tým Washingtonu a právě zde nyní nastupuje. Jak to to ale v týmu vypadá a jaké je hierarchie u Wizards ? Celek má dvě hvězdy a pak spoustu nadějných hráčů. Dvě hvězdy, tedy Bredley Beal a John Wall se tak dělí o největší minutáž, zatímco ostatní na tom již s časem na hřišti tak dobře jako oni nejsou. Alespoň na perimetru, kde tito hráči hrají. Na perimetru hraje naneštěstí i Tomáš Satoranský a je tedy jasné, že pokud budou obě hvězdy týmu zdravotně v pořádku, dostane se na hřiště až jako střídající hráč.

A právě zdraví hlavních tahounů týmu je atribut, který je třeba velmi pečlivě sledovat. John Wall má už od loňské sezóny problémy s koleny a Bredley Beal, talentovaný a velmi dobře střílející hráč, je také velmi náchylný ke zranění. Sázkové kanceláře většinou vypisují hranici zhruba 5,5 vstřelených bodů Tomáše Satoranského na zápas. Počítají totiž s tím, že jako střídající hráč nedostane tolik prostoru, aby pravidelně dával větší počet košů. Ovšem v situaci, kdy jeden z dvojce Wall a Beal k zápasu nenastoupí, ať už kvůli zranění či z jiného důvodu, je první volbou, alespoň prozatím, právě český hráč. A jako člen základní pětky je už velmi pravděpodobné, že na hřišti stráví minimálně třicet minut a tím půjdou nahoru i jeho bodové průměry.

Momentálně se tedy vyplatí sázky na over u počtu bodů Tomáše Satoranského v zápase, jelikož hranice je poměrně nízko, s ohledem na to, jak chatrné zdraví mají hráči hrající před ním. Navíc výkony s přibývajícími zkušenostmi v NBA u Satoranského se zlepšují, na což sázkové kanceláře stále dostatečně hbitě nereagují. Kvůli problém s koleny letos například John Wall ještě neodehrál nikdy dva zápasy ve dvou dnech, vždy alespoň jeden z nich odpočíval. Navíc dva zápasy ve dvou dnech je jev, který v NBA není neobvyklý, při správném načasování tedy můžete při sázce na počet bodů u Tomáše Satoranského najít velmi slušnou hodnotu.

Autor: Luboš Řepa

Rate the review