Sázení na tenis

Dalším velmi populárním sportem, na který sázkaři rádi sází je tenis. Ovšem i zde platí, že k úspěchu je třeba velká informovanost, a to nejen o samotných hráčích, ale i ostatních atributech, jenž mohou mít na výsledek vliv.

Velmi důležitým ukazatelem, jenž je třeba sledovat, je především povrch, na kterém se hraje. Povrchů je hned několik, ať už je to pomalá antuka, kde míčky vyskakují hodně do výšky, tvrdý povrch, který klade velké nároky na správné koordinování celého těla nebo rychlý povrch v hale, kde mají výhodu především hráči s dobrým servisem. Proto je před podáním sázky klíčové, zjistit si, na jakém povrchu se zápas vlastně hraje. Přestože u špičkových hráčů si můžeme být jistí, že podají dobrý výkon na jakémkoliv povrchu, na okruhu jsou i hráči, kteří jsou konkurenceschopní jen na svém oblíbeném povrchu, to nezřídka platí například pro některé španělské hráče, kteří jsou známí svými dovednostmi na dvorcích s antukovým povrchem. Právě vysokými kurzy na tyto hráče je známá sázková kancelář Unibet.

Další statistika, která by sázkaři neměla uniknout, jsou vzájemné zápasy. Právě H2H může dost prozradit o tom, jak se bude zápas vyvíjet. Přestože může být hráč žebříčkově lépe postaven, na svého soupeře nestačil ani v jednom z předchozích duelů, v tom případě je třeba mít se na pozoru. Ani zde by sázejícímu nemělo uniknout, na jakém povrchu dotyční hráči spolu dříve hráli. Je jasné, že špičkoví hráči, kteří jsou v žebříčku ATP vysoko, se spolu utkávají třeba i několikrát za sezonu (například Djokovic a Federer), protože spolu na většině turnajů svádí bitvy v závěrečných kolech, takže se zde vliv H2H trochu ruší, jelikož z tak velkého a častokrát velmi vyrovnaného vzorku zápasu nelze s určitostí říci, jak bude zápas probíhat. Ovšem u níže postavených hráčů může mít a často má tato statistika velkou váhu.

Tím se dostáváme k velmi přeceňovanému atributu, na který především začínající a nezkušení sázkaři hodně spoléhají. Je jím postavení v žebříčku. To totiž může být kolikrát velmi zkreslující, hráč se může vracet po zranění, proto je jeho postavení horší než které by odpovídalo jeho schopnostem nebo za sebou může mít hráč období s horší formou, a přestože kvalitativně je na tom lépe než jeho soupeř, může na něj být kurz vyšší než na soupeře, který je lépe postavený. Samozřejmě, i postavení v žebříčku je třeba při analýze zápasu sledovat, avšak důraz na něj kladený by měl mít pouze omezenou míru.

Pokud jste nestihli vsadit vybraný zápas před jeho začátkem, můžete to napravit během live sázek, které jsou obzvláště u tenisu velmi oblíbené. Častokrát se stává, že favorit utkání ztratí jako první svůj servis a kurz na jeho výhru letí okamžitě nahoru. A právě toho lze snadno využít, protože zatímco by sázka před utkáním na hráče s malým kurzem příliš velkou hodnotu neměla, při live sázení, kdy se třeba favorizovanému hráči nemusí podařit vstup do utkání už je kurz mnohem lákavější.

Autor: Luboš Řepa

Rate the review