Sázení na tenis s handicepem

Tenis sázkařům nabízí mnoho možností, na co lze podat svou sázku. Výjimkou nejsou ani zápasy, kde proti sobě nastupují jasný favorit a hráč, jehož dovednosti jsou na daleko nižší úrovni. Při klasické sázce na vítěze zápasu by se zde jen těžko hledala hodnota v tak nízkém kurzu. Tento problém však řeší sázky s handicepem.

Sázky s handicepem dávají virtuální výhodu slabšímu a nevýhodu silnějšímu hráči, aby se jejich šance uspět vyrovnali. Tímto počinem se zvýší kurz na favorita a navíc získáme tolik potřebnou hodnotu. Jak to funguje ? Uvedeme si to a příkladu zápasu, ve kterém proti sobě nastoupil Brit Andy Murray a Francouz De Schepper. Britský tenista byl v tomto zápase jasný favorit a na jeho vítězství v zápase byl vypsán kurz 1,06. Pokud by tedy člověk vsadil sto korun na vítězství Murrayho, mohl by vyhrát pouhých šest korun.

Ovšem vypsán byl i handicep, který činil pět gamů. To znamená, že celkový počet gamů, jenž vyhraje britský tenista bude minimálně o šest gamů více než jeho soupeř. Samozřejmě za předpokladu, že handicep sázíme na Murayho. Výsledek zápasu byl pak očekávaný. Vítěz Wimbledonu i olympijských her zvítězil, a to 6:2 6:2. Pokud sečteme vítězné gamy obou hráčů, zjistíme, že poměr je 12 ku 4. Rozdíl osmi gamů by nám tedy v pohodě pokryl handicep na Murrayho, jelikož při vsazení handicepu na něj jsme potřebovali, aby vyhrál alespoň o šest gamů. Takže ze zápasu, kde na klasického vítěze duelu byl kurz pouhých 1,06, jsme díky handicepové sázce udělali zápas s kurzem 1,85 a vyhráli jsme.

Podobně to může fungovat i z opačné strany. Jestliže je handicep na slabšího hráče přestřelený, můžeme vsadit na outsidera. Na výše zmíněném příkladě by to znamenalo, že bychom vsadili na to, že De Schepper neprohraje o více než pět gamů. Jak již bylo napsáno, Francouz prohrál výrazně a handicepovaná sázka na něj by vítězná nebyla. K tomu bychom potřebovali výsledek alespoň 6:3 6:4, což se nestalo. Mnohdy jsou ale handicepy na outsidery nastaveny špatně a virtuální výhoda, kterou jim sázková kancelář dává je příliš velká. Favoritovi se nemusí dařit, může dokonce ztratit set a handicep na slabšího hráče budu v pohodě pokryt. Handicepové sázky dávají hodnotu tam, kde klasické sázky hodnotu postrádají, proto jsou mezi sázkaři velmi oblíbené a často úspěšné, pokud jim předchází důkladná analýza. Kvalitní kurzy na handicepované sázky nabízí sázková kancelář Bet365.

Autor: Luboš Řepa

Rate the review