Sázení na NBA ke konci základní části

Základní část zámořské NBA se už dávno překulila do druhé poloviny a společně s tím se mění hra spousty týmů. Celků, které mají posledních několik zápasů k tomu, aby si zajistili účast v play off této soutěže.

S blížícím se závěrem základní části se v NBA mění i hra týmů, které stále ještě usilují o postup do play off. Právě v této části ročníku se totiž nechává největší prostor hvězdám týmů, které můžou mít mnohdy průměr až čtyřicet odehraných minut na zápas. Náhradníci jsou upozaděni a hlavní slovo si bere většinou základní pětka, kde jsou lídři celku. Proto je právě toto ideální chvíle k tomu, využít nastalou situaci a sázet na počet bodů jednotlivých střelců. Bodové hranice u střelců totiž bookmakeři určují převážně podle sezónního průměru, ovšem díky tomu, že nyní tráví klíčoví hráči na palubovce mnohem více času, je i mnohem větší pravděpodobnost, že svůj sezónní průměr budou pravidelně překračovat.

Ani v této situaci se ale nesmí podceňovat další faktory. Například proti jak kvalitní obraně daný hráč nastoupí nebo kdo konkrétně bude vámi vybraného střelce bránit. Zde je třeba dát si pozor na San Antonio Spurs, které má ve svém středu Leonarda, jenž pravidelně patří mezi nejlepší obránce v soutěži. Právě tento hráč většinou brání největší hvězdy protivníků. Navíc, pokud bylo zmíněno, že se vyplatí sázet over na počet bodů u hráčů, kteří patří mezi lídry týmů, má to i opačný efekt, a to ten, že náhradníci mají mnohem méně prostoru pro udržení si svého sezónního průměru, takže u těchto hráčů se jistě vyplatí sázet na menší počet vstřelených bodů.

Ještě jedno specifikum je spojeno se závěrem základní části. Rozhoduje se totiž, který celek bude mít nějvětší šanci na získání první volby v následujícím draftu. Celky, které nemají už šanci na play off, tak již nemají žádnou motivaci hrát na vítězství. Zvlášť pokud jim poslední místo v lize zajistí největší pravděpodobnost, že to budou právě oni, kdo bude na příštím draftu vybírat jako první. Týmy, které úmyslně prohrávají, aby tak zvýšili svou šanci na draftu, říká se také, že takzvaně tankují, nechávají hrát poměrně mnoho minut náhradníky a jejich střelecké hvězdy žádné bodové galapředstavení většinou nenabízí. U těchto celků doporučujeme vyhnout se sázkám na počet vstřelených bodů jednotlivých hráčů.

Autor: Luboš Řepa

Rate the review