Sázení na na konci sezóny ? Opatrně !

Jako jeden z velmi důležitých atributů při vybírání, na co vsadíme, musíme hledět na to, v jaké fázi sezóny se daný zápas odehrává. Právě na konci ročníků totiž bývá k vidění nejvíce překvapivých výsledků a neuvěřitelných příběhů. Na co si tedy dávat během sázení na konci sezóny pozor ?

Konec ročníku se blíží a vše se mění. Celky, které ještě před nedávnem hýřily aktivitou, jsou nyní zalezlé na vlastní půlce a urputně brání i remízu. Celkem běžný pohled, který se nevěřícným sázkařům nabízí během utkání na konci ročníku. Právě to je jeden z prvků, který je zapotřebí odhalit ještě dříve než zápas vsadíme. O co celkům vlastně jde ? Právě od tohoto se totiž odvíjí motivace hráčů a potažmo celá jejich hra. Jestliže papírově slabší tým, který by před začátkem ročníku řazen někde ke středu tabulky, předvádí po celý ročník krásný a efektivní fotbal bez zábran, může jim tíha okamžiku svázat nohy. Celky, které nebyli považované za favority a díky skvělé hře se během roku propracují k bojům třeba o evropské poháry pro příští rok, může ke konci sezóny chybět jakási hravost a nebojácnost, jelikož si mohou uvědomit, že teď už mají co ztratit. Pokud si netroufáte proti těmto celkům přímo vsadit, doporučuje se, vsadit alespoň na menší počet branek, jenž v takovýchto zápasech ke konci sezóny bývá. Že je třeba takto sázet přes internet, kde není manipulační poplatek, jistě netřeba ani zmiňovat.

Jestliže jeden tým nemá dostatečnou motivaci a ke konci ročníku podá mdlé výkony, druhý celek nemusí naopak nic svazovat a mohou hrát lépe. Více než kdy jindy je třeba během sázení na konci sezóny zapojit i psychologii a jakousi předvídavost, co se může v myslích hráčů odehrávat. Celky, které hrají celý ročník pod tlakem, můžou vyletět vzhůru ve chvíli, kdy se tlaku zbaví, třeba po získaní jistoty, že nespadnou do nižší soutěže. I na toto je třeba dávat si pozor, jelikož takový mančaft je potom schopný hrát vyrovnané duely i s mnohem silnějšími protivníky.

Sledovat je třeba také sestavy celků. Ke konci ročníku může trenér mužstva, kterému už o nic nejde, nechat odpočívat své hvězdy a dát prostor náhradníkům. Sázkové kanceláře navíc na takové zápasy lákají slušnými kurzy a nejeden sázkař se nechá nachytat. Ovšem nesmíme zapomenout ani na to, že náhradníci zápas také rozhodně neodchodí a budou se chtít ukázat, aby třeba dostávali v příštím ročníků více příležitostí. Je potom tedy na rozhodnutí každého sázkaře, zda-li je podle něj lepší nemotivovaný hvězdný hráč nebo velmi motivovaný nadějný mladík, který bude celý zápas dřít. Sázení na konci ročníku nese s sebou spoustu úskalí a někdy je téměř nemožné včas zjistit všechny informace o sestavách a všech ostatních aspektech. Zvláště, když těch aspektů je jistě ještě mnohem více než kolik bylo napsáno v tomto článku.

Autor: Luboš Řepa

Rate the review