Sázení na hokej

Přestože mají evropské hokejové ligy v současní době prázdniny a hráči odpočívají před novou sezonou, pojďme se podívat, na jaké věci si dát pozor při sázení na tento sport.

Hokej je jeden z nejrychlejších kolektivních sportů a právě i pro sázkaře je při sázení na hokej nejdůležitější rychlost. Oproti fotbalovým ligám se ty hokejové hrají v mnohem vyšší frekvenci, tedy až tři kola za jeden týden. Proto zde není příliš mnoho času a informace, které mohou rozhodnout o konečném výsledku zápasu, je třeba zhodnotit a využít okamžitě. Právě tento bod je pravděpodobně nejdůležitější. Rychlé zhodnocení získaných informací a jejich následné využití. Drtivá většina týmu v evropských hokejových ligách, má své vlastní internetové stránky, kde uveřejňují různé novinky. Při sázení na hokej je tedy důležité tyto stránky znát a velmi pečlivě prostudovat zveřejněné informace. O zranění klíčového hráče celku se totiž můžete dozvědět třeba i jen několik málo hodin před začátkem zápasu a vliv na výsledek to může mít značný. V tomto případě se pak jistě vyplatí sázet i přímo během zápasu, tedy live sázky.

Další důležitý aspekt je únava hráčů. Někdy se skoro zdá, že hráči během sezony nedělají nic jiného, než jen sedí v autobusu či letadle, nebo hrají zápas. Právě délka odpočinku během náročné sezóny je důležitý faktor, jenž je třeba sledovat. Jakou vzdálenost musel celek ujet, aby se dostal k místu konání zápasu ? Hrál poslední zápas doma, takže se nikam přesouvat nemusel a měl více času na regeneraci než přijíždějící soupeř ? Plnili si hráči reprezentační povinnosti, které je mohli stát také nějaké síly ? Na všechny tyto otázky je třeba si odpovědět než na vybraný celek vsadím. V neposlední řadě také hraje velkou roli, jak silné zázemí má celek na vlastním kluzišti a jak bouřlivé má diváky. Výhoda domácího prostředí totiž může přijít nazmar, když na zápas přijde poloprázdná hala s pouze přihlížejícími fanoušky. Zajímavé kurzy na hostující celky nabízí například sázková kancelář Winmasters.

Sezona je dlouhá a udržet si po celou dobu stále stejnou formu je absolutně nemožné. Celky mají slabší období, kdy se jim nedaří nebo naopak období, kdy jsou zdánlivě neporazitelní. Forma a nálada týmu jenž se odvíjí od výsledků, je další atribut, který si zaslouží pozornost. Zvláště dlouhé série bez výher, můžou mít značný vliv na sebevědomí hráčů i několik týdnů a během tohoto období se rozhodně nedoporučuje na takové celky sázet, i když mohou třeba hrát s kvalitativně horším soupeřem. Sázení na hokej je mezi sázkaři velmi populární, jelikož nemusejí čekat celý týden na hrací den, tak, jako ve fotbale. Ovšem dani za vyšší frekvenci zápasů, je náročnost na získávání informací a jejich rychlé využití, proto je sázení na hokej náročnější, jelikož je třeba vyhnout se častým chybám. 

Autor: Luboš Řepa

Rate the review