Sázení na evropské poháry ve fotbale

Sázkové příležitosti na Ligu mistrů a Evropskou ligu jsou asi ty vůbec nejrozšířenější. Na co si při sázkách na evropské poháry dát největší pozor ?

Spousta fanoušků stále ignoruje jasnou výhodu, kterou disponuje domácí tým. Znalost vlastního hřiště, prostředí a podpora fanoušků jsou ovšem mocné. A lze to doložit i statisticky, z historického hlediska totiž v Lize mistrů vyhrává většina celků více než 50% domácích zápasů. Ačkoliv se tento trend postupem času může měnit, nyní je takový.

U zápasů v evropských pohárech se promítne i aktuální forma, kterou celek nabral v domácí soutěži. Je proto důležité sledovat, jakou má mužstvo formu, jak si vede v posledních zápasech a nehledět pouze na to, jak se mu daří v jedné jediné soutěži, například v Lize mistrů. I velmi dobrý celek může v evropských pohárech prohrát s papírově slabším celkem, protože má naprosto tristní forma z domácí soutěže, kterou si přenese i do zápasu v Lize mistrů či Evropské ligy.

Především v Evropské lize je třeba také sledovat, jak moc motivovaný jsou celky, které tuto soutěž hrají. Pro špičkové evropské celky je totiž Evropská liga stále jen chudším a nezajímavým bratrem Ligy mistrů, a tak do zápasu v Evropské lize nasadí náhradníky, aby své hvězdy šetřily na domácí soutěž.

Jako poslední je třeba také uvést smutný fakt, že se sázkaři zkrátka musejí smířit s tím, že může dojít k překvapení. To platí u sázení obecně a mnohdy je dobré se zamyslet, zda nemá větší hodnotu jít proti proudu a vsadit na outsidera duelu.

Autor: Luboš Řepa

Rate the review