Rady jak sázet na tenis live

Stejně jako ostatní sporty má i tenis svoje sázecí pravidla. Ačkoliv nejsou univerzálně platná při všech zápasech a za všech okolností, mnoho z nich jistě stojí za zmínku. Pojďme se tedy na některé rady jak sázet na tenis live podívat.

Na první pohled se může zdát, že první kola grandslamových turnajů nenabízejí příliš mnoho lákavých příležitostí co se týče nejvýše postavených hráčů a hráček na okruhu. Pravděpodobnost, že vyhrají, je veliká a také tomu tedy odpovídají velmi nízké kurzy, které nenabízejí hodnotu. Ovšem při sázení live přímo během utkání se dá několik možností nalézt. Tou první je sázet, že v každém gamu prolomí favorizovaný hráč svému soupeři podání. Pochopitelně v každém gamu, kdy bude podávat outsider utkání. Statistici spočítali, že Serena Williamsová během úvodních čtyř kol grandslamových turnajů, brejkla svou soupeřku v průměru hned 17 krát. Podobně je na tom i mužská světová jednička Novak Djokovič. Navíc kurzy jsou poměrně lákavé, v nemálo případech se blíží hodnotě 2,00 a občas tuto hodnotu dokonce i překročí.

Druhá rada tak trochu souvisí s tou první, a tedy s vírou, že výše postavený hráč nebo hráčka svůj zápas vyhrají. Občas se však stane, že favorit prohrává a jeho podceňovaný soupeř mu vezme podání. V tomto případě letí kurzy raketově nahoru a je tedy slušná možnost toho využít. Zvláště pak, když tato situace nastane hned na začátku setu, jelikož favorit má o to více možností si servis vzít zpátky a set ještě vyhrát. Právě sázka na výhru v setu či zápase po ztraceném podání je druhá rada, kterou se mnozí sázkaři řídí a přináší jim zisk. Může však nastat i série proher, kterou je třeba ustát.

Opět se poučíme od statistiků, kteří tvrdí a mají to samozřejmě statisticky podpořené, že nejdůležitější gam v setu je ten sedmý. Tento gam bývá nejvyrovnanější a nejdelší, dle statistiků právě v tomto gamu také velmi často dochází ke shodě. Sázka na shodu v sedmém gamu je zajímavá a matematicky podpořená možnost, kterou lze využít. Další rada souvisí s fyzickými proporcemi hráčů. Mnozí se řídí pravidlem, že čím větší je teplota na kurtu a čím déle tam musí vysocí hráči strávit (Raonič, Isner, Karlovič), tím větší je pravděpodobnost, že prohrají. Zmiňovaní hráči mají svou hru postavenou na servisu, ovšem v pátém setu při vysokých teplotách ubývají velmi rychle síly a první dovednost, která se v takovýchto podmínkách rapidně zhoršuje je právě podání. Tito hráči navíc nemají tak kvalitní hru od základní čáry, aby si mohli vzít ztracené podání snadno zpátky a možnost jejich prohry je tedy opravdu vysoká. Netřeba jistě zmiňovat, že i na tento typ sázky lze najít velmi pěkný kurz, například u sázkové kanceláře Winmasters.

Autor: Luboš Řepa

Rate the review