Preview LM: Sevilla-Leicester

Asi jen málo fanoušků fotbalu by nepřálo úspěch loňské senzaci Premier League Leicesteru. Tomu se v osmifinále Ligy mistrů postaví Sevilla. Tradiční účastním evropských soutěží. Tipovat favorita v tomto dvojutkání je však složité.

Sevilla

Ačkoliv se Sevilla v loňském roce umístila v domácí lize až na sedmém místě, měla pro letošní rok zaručena základní skupinu Ligy mistrů, protože dokázala vyhrát Evropskou ligu, kdy v krásném finále porazila Liverpool. Právě v evropských ligách mají hráči španělského celku velkou motivaci a dokáží hrát vyrovnané duely i proti papírově silnějším celkům. Nutno však podotknou, že v posledních letech se jim dařilo spíše v Evropské lize než v Lize mistrů. Letos se pokusí tohoto dogmatu zbavit. V základní skupině skončila Sevilla druhá, v konkurenci týmů jako Juventus nebo Lyon. Druhé místo znamenalo, že španělé dostanou do osmifinále celek, který skončil ve své skupině na prvním místě. Pokud lze v dvojzápase s Leicesterem alespoň mírně favorizovat Sevillu, je to především díky jejich zkušenostem se zápasy v evropských soutěžích. V domácí lize je Sevilla momentálně na hezkém třetím místě za vedoucím Realem Madrid a Barcelonou. Formu má tedy Sevilla velmi slušnou.

Leicester

Nováček v Lize mistrů se dokázal hned při svém prvním startu suverénně dostat ze skupiny, když už po čtyřech kolech bylo jasné, že postoupí dále. V domácí lize se však liškám daří o poznání hůře. Po minulé famózní sezóně si na hráče Leicesteru dávají ostatní týmy větší pozor, což je příčina, proč se Leicester nyní nachází ve středu tabulky s velkou ztrátou na špici. Jak si nováček povede dále v Lize mistrů je velmi těžké odhadovat. Proti rozhodně hrajou prakticky nulové zkušenosti z podobných zápasů. Ovšem kvalita v kádru rozhodně je a navíc ofenzivní síla celku je také značná.

Shrnutí

Pokud by v tomto dvojduelu měli rozhodovat zkušenosti, byla by Sevilla jasným favoritem. Uvidíme, jak si Leicester poradí s tímto zkušeným týmem. Šance na postup mají oba celky prakticky stejné.

Autor: Luboš Řepa

Rate the review