Preview LM: Real Madrid-Neapol

Velmi zajímavou osmifinálovou dvojíci tvoří španělský obhájce titulu Real Madrid a italská Neapol. Favoritem toho dvojduelu je jistě Real Madrid, ovšem jejich italský sok by se rozhodně neměl podceňovat.

Real Madrid

Španělský obhájce titulu prožívá zatím výbornou sezónu. Na nedávném Mistrovství světa klubů dokázali vyhrát a navázat na dva roky starý triumf z tohoto turnaje. V domácí lize si vedou taktéž skvěle, když okupují první příčku s náskokem na druhou Barcelonu. Základní skupinou Ligy mistrů prošel španělský obhájce také velmi snadno, ačkoliv nepostoupil z první příčky, tu získala Dortmund. Skoro by se zdálo, že vše klape tak jak má. A v mnoha směrech je tomu skutečně tak. Hlavní hvězda týmu Cristiano Ronaldo získal další Zlatý míč a celému celku se daří. Ovšem osmifinálové duely LM jsou naplánovány až na konec února, kdy forma týmů může být zcela rozdílná. Pokud bychom však brali současnou konstelaci, měl by si Real Madrid nad svým italským sokem zajistit postup do další části. Kvalitou kádru je jistě před ním a pokud udrží svou formu, budou jasným adeptem na postup. Přidanou hodnotu navíc dodává kanonýr Ronaldo.

Neapol

Pokud chce Real Madrid zužitkovat svou favorizovanou pozici, nesmí především Neapol podcenit. Italský celek se nachází momentálně na třetí příčce domácí ligy a především v útočné fázi si vedou skvěle. Po odchodu kanonýra Higuaina září nyní v týmu Belgičan Mertens, který zatím vsítil v domácí soutěži už deset gólů. Právě ofenzivní fáze je ta, která může činit jejich španělskému soupeři největší problémy. Neapol odehraje první zápas na hřišti svého soupeře a pokud se jim podaří vstřelit alespoň jeden gól, může se boj o postup velmi zamotat. A vstřelit branku v silách hráčů Neapole rozhodně je. V čem tedy tento tým bolí pata je především obranná fáze. I od slabších soupeřů totiž Neapol dostává góly, což je sice hezké pro oko diváka, zápas je potom samozřejmě atraktivnější, když v něm padá spoustu branek, ale systém vyřazovacích bojů v LM klade důraz hlavně na obrannou činnost.

Shrnutí

Real Madrid je tedy favoritem. Útočnou kvalitou je na tom španělský celek o trochu lépe a co se týče defenzivy tak je na tom o mnoho lépe než italský tým. Ovšem ten opravdu neradno podceňovat. Předpokládá se tedy postup Realu Madrid, ale především velký počet vstřelených branek a krásné dva zápasy.

Autor: Luboš Řepa

Rate the review