Preview LM: Porto-Juventus

Finalista Ligy mistrů z roku 2015 Juventus Turín narazí v osmifinále letošního ročníku na nevyzpytatelné Porto. Ačkoliv je italský celek favoritem, dá se předpokládat velmi vyrovnaný souboj o postup do další fáze.

Juventus Turín

Suverénní vládce Italské ligy z posledních let Juventus Turín narazí v osmifinále Ligy mistrů na portugalské Porto. Jventus touží po úspěchu v Lize mistrů, jelikož titulů z domácí soutěže jsou již přesyceny, ale na úspěch v evropských soutěžích čekají již několik let. Na tuto pouť vyrazil Juventus sebevědomím výkonem v základní skupině, kde italský celek bez větších problému postoupil z prvního místa. Velkou devízou, na kterou jsme již z posledních let u Juventusu také zvyklí, byla opět defenzíva. Juventus obdržel pouze dva góly z šesti zápasů úvodní fáze, což je společně s Kodaní a Atleticem Madrid řadí mezi nejlepší celky v tomto ohledu v letošním ročníku. Právě obrana bude hrát důležitou roli také ve vyřazovacích bojích. Defenzívě stále vládne brankářský fantóm Buffon, na kterého budou Italové opět spoléhat. První duel proti Portu navíc odehraje Juventus na venkovním hřišti, což lze brát jako mírnou výhodu. Co se týče domácí ligy, tak tak je Juventus opět první se slušným náskokem. V Lize mistrů bude však pro úspěch třeba přidat ke kvalitní defenzívě také efektivní útočnou činnost.

FC Porto

Nevyzpytatelné Porto, které se do této fáze soutěže probojoval až z kvalifikace, jelikož v posledním ročníku skončilo Porto až třetí v domácí lize, obdržela v základní skupině pouhé tři branky, což znamená, že s defenzivní činností tým velké problémy nemá. Na druhou stranu nutno říci, že ji neprověřil žádný evropský velkoklub. V souboji s Juventusem bude však důležité, jak si povedou ofenzivní hráči. V základní skupině mělo totiž Porto průměr pouhých 1,5 branek na zápas. Právě trápení ofenzivy v kombinaci s výbornou obranou Juventusu, bude pro Porto opravdu těžko řešitelný rébus. V domácí lize se Portu daří, je na druhém místě za suverénní Benficou. Portugalský celek bude proti Juventusu spoléhat opět na týmové pojetí hry s pečlivou obranou a snad zlepšujícím se útokem.

Shrnutí

Pokud bude obrana Juventusu Turín fungovat, jako fungovala doposud, příliš mnoho šancí na postup hráči Porta mít nebudou. Velmi bude záležet, jak dopadne úvodní duel na hřišti Porta. Tam jsou totiž domácí tradičně velmi silní a mohou boj o postup velmi zamotat.

Autor: Luboš Řepa

Rate the review