Preview LM: Monaco-Manchester City

Tradiční los osmifinálových dvojic Ligy mistrů v Nyonu svedl proti sobě francouzské Monaco a Manchester City. V tomto dvojzápase bude jasným favoritem anglický celek.

Manchester City

Bohatý anglický klub se pokusí prorazit smolnou sérii v Lize mistrů. Prvním krokem bude francouzské Monaco. Anglickému celku se letos opět daří, v tabulce ligy je na druhém místě, sice s výraznější ztrátou na první Chelsea, ale do konce ročníku zbývá odehrát ještě spoustu zápasů. Kádr má Manchester City také vyrovnaný a pod vedením Pepa Guardioly hrají efektivní a mnohdy velmi atraktivní fotbal. V osmifinále Ligy mistrů tedy bude anglický jasným favoritem. O případných zraněních momentálně nelze mluvit, protože vyřazovací část LM startuje až za několik měsíců. Jedinou jistou absencí je už nyní Gundogan, který musí na operaci a bude svému týmu chybět nejspíše až do konce sezóny. Základní skupinou prošli Citizens na první pohled v pohodě, ze druhého místa ovšem s bezpečným náskokem na třetího, ale kvůli několika zbytečným ztrátám bodů proti outsiderovi se opět vyrojily spekulace, jestli tlak vyřazovacích bojů Manchester zvládne.

Monaco

Francouzský celek je na tom v tabulce své ligy podobně jako jeho konkurent pro osmifinále LM. Nachází se na druhém místě, ovšem ztráta na prvního není tak výrazná. Základní skupinou prošlo Monaco možná až překvapivě lehce, jelikož postup z prvního místa měli jistý už před posledním zápasem. Kvalita kádru Monaca se jistě nevyrovná té kvalitě, kterou má k dispozici Manchester City, ovšem týmové herní pojetí může angličanům činit problémy. Do karet Monacu mluví i skutečnost, že dvojzápas začnou na venkovním hřišti, což je vždy lepší než začínat doma. Uvidíme také, jak se bude dařit největší Monacké hvězdě, Falcaovi, který v tomto francouzském celku obnovuje svou kariéru po svým předešlých neúspěšných štacích.

Shrnutí

Pokud Manchester City ustojí tlak vyřazovacích bojů, s čímž měl v posledních letech problémy, měl by projít do dalšího kola. Kvalita jejich celku je rozhodně na vyšší úrovni než u Monaca a navíc je vedený zkušený kouč, který už LM dokázal vyhrát. Nutno podotknout, že Monaco mělo opravdu velkou smůlu na los a příliš velké šance jim v tomto dvojzápase připisovat nelze.

Autor: Luboš Řepa

Rate the review