Preview LM: Atletico Madrid-Bayern Leverkusen

Další osmifinálovou dvojici tvoří loňský finalista soutěže z Atletica Madrid a Bayern Leverkusen. Jasným favoritem tohoto dvojutkání je španělský celek, který pravidelně v Lize mistrů hraje skvěle. Překvapit však můžou i hosté z Německa.

Atletico Madrid

Atletico Madrid je na tom co se týče rozdílnosti formy v domácí lize a Lize mistrů podobně jako Borussia Dortmund. Ačkoliv v lize po loňském úspěchu tápe a patří jim až šestá příčka, v Lize mistrů se španělům daří a základní skupinou prošli bez potíží. Postup z prvního místa, zvlášť ve skupině s Bayernem Mnichov, se velmi cení. Forma Atletica Madrid tradičně graduje s postupující fází Ligy Mistrů. Loni to Atletico dotáhlo až do finále, kde prohráli s Real Madrid. Největší zbraní Atletica je tradičně obranná činnost. Prosadit se proti skvělé obraně madridských hráčů může být pro soupeře velký problém, zvlášť pokud útočná síla protivníka není opravdu velká. Další výhodou, která hraje do karet Atleticu, je fakt, že dvojzápas začíná na půdě soupeře, kde si může vybudovat slušnou pozici pro domácí odvetu a tedy případný postup. Kvalita týmu je tedy jasně na straně Madridu a pokud nedojde k podcenění soupeře, mělo by Atletico Madrid postoupit.

Bayern Leverkusen

Německý celek prožil v loňském roce výbornou sezónu. V domácí lize skončil na třetím místě, což jim zaručovalo účast v základní skupině Ligy mistrů. Formu si Leverkusen udržel i letos a dokázal ze základní skupiny postoupit do osmifinále. Navíc ve skupině ani jednou neprohrál, přestože se v ní nacházeli těžcí soupeři jako Tottenham nebo Monaco. Právě fakt, že se Bayern Leverkusen přes podzim soustředil především na Ligu mistrů, zapříčinil, že v domácí lize se nachází ve středu tabulky s odstupem na pohárové příčky. Dá se tedy předpokládat, že během pauzy Ligy mistrů se bude Bayern snažit snížit ztrátu na čelo tabulky a na konci února se s plným soustředěním a motivací opět vrhnou na Ligu mistrů. Proti nepříliš efektivnímu útoku však bude stát propracovaná obrana Atletica Madrid a šance na postup jsou pro Leverkusen opravdu malé.

Shrnutí

Favoritem souboje je samozřejmě Atletico Madrid. Uvidíme, jak si povede Leverkusen na domácí půdě, kde je schopen uhrát zajímavý výsledek i se silným soupeřem. Všeobecně se však předpokládá postup španělů, díky větší hráčské kvalitě a širšímu kádru.

Autor: Luboš Řepa

Rate the review