Preview LM: Arsenal-Bayern

Další velmi zajímavou dvojici osmifinále Ligy mistrů tvoří anglický Arsenal a Bayern Mnichov. Tito soupeři se v osmifinále setkali už v roce 2013 a 2014 a v obou případech postoupil německý celek. Bude tomu tak i v letošním ročníku ?

Bayern Mnichov

Německý obhájce titulu se opět rozjíždí k úspěšné sezóně. Ačkoliv v domácí lize mají na čele jen minimální náskok na překvapení ročníku z Lipska, jejich nedávný vzájemný duel ukázal, na čí straně je větší kvalita. Jádro týmu se od loňska příliš nezměnila, naopak, Bayern před ročníkem ještě posílil. V základn skupině skočil Bayern na druhém místě za Atleticem Madrid, ale především poslední zápas těchto dvou velikánů ukázal, že Bayern sílu rozhodně má, když do té doby neporažené Atletico porazil. Jestliže jsem zmínil, že Bayern ve stejné fázy Ligy mistrů narazil na Arsenal už v roce 2013 a 2014, pokaždé o svém postupu rozhodl zápasem na hřišti soupeře. Právě ofenzivní síla, kterou mnichovští projevují na hřištích soupeře, je velmi důležitá. Systém Ligy mistrů zvýhodňuje celky, které dokáží vsítit branku na cizím hřišti. V tomto dvojduelu tedy bude Bayern mírným favoritem právě díky síle jejich ofenzivního valu.

Arsenal Londýn

Arsenal měl opět velkou smůlu na los. Ačkoliv si v základní skupině Ligy mistrů vedli skvěle a dokázali svou skupinu vyhrát, což jim zaručovalo, že dostanou celkově druhý celek z jiné skupiny, tedy teoreticky slabšího soupeře, Arsenalu byl nakonec přiřazen německý mistr. Co se týče počínání Arsenalu v domácí lize, jedná se už o ohranou písničku. Skvělý start, který fanouškům Gunners dává naději na titul, střídá kolem Vánoc útlum a bodová ztráta, kterou Arsenal již několikrát marně doháněl do konce roku. Nyní se Arsenal nachází na čtvrtém místě tabulky se ztrátou devíti bodů na vedoucí Chelsea. Na co tedy můžou být zatím hráči Arsenalu hrdí, je rozhodně ofenzivní hra, jsou druzí v počtu vstřelených branek. Ovšem právě herní styl, který je velmi ofenzivní s vysokým napadáním na půlce soupeře, otvírá okýnka v obraně, které protivním často využívá. Právě slabší obrana Arsenalu bude nejspíše hrát roli v dvojzápase s Bayernem. Díky této herní činnosti je tedy Arsenal, ačkoliv s velmi kvalitním týmem, pasován do role outsidera.

Shrnutí

Dá se očekávat opět krásný fotbal s velkým počtem branek, jako v předešlých vzájemných duelech. Ovšem kvůli slabší obraně Arsenalu a výborné ofenzívě soupeře se očekává, že postoupí Bayern Mnichov.

Autor: Luboš Řepa

Rate the review