Preview EL: PAOK-Schalke

Dalším zajímavým duelem, který nabídne vyřazovací část Evropské ligy, je bezpochyby zápas mezi PAOK a Schalke. Vzhledem ke kvalitě kádru je zde jistě na místě mírně favorizovat německý celek, který má navíc i větší zkušenosti s bitvami v evropských pohárech.

PAOK

Řecký celek se nachází v domácí lize na pátém místě a vzhledem k tomu, že vedoucí Olympiakos má již poměrně velký náskok, nedá se očekávat, že by jej ještě mohl někdo ohrozit. PAOK tedy bude v domácí soutěži bojovat maximálně o postup do Evropské ligy pro příští rok, co je sice silná motivace, ale k dosažení tohoto cíle má stále daleko. Je tedy možné, že většinu svých sil vrhne právě do souboje se Schalke ve vyřazovací části Evropské ligy. Kvalitu ukázal řecký celek již ve skupině, kde si celkem v pohodě pohlídal postup. Nutno však dodat, že jeho soupeři nepatří do evropské špičky. Také celkové skóre PAOK, které činí 7:6, nevěstí, že by kvalita kádru, byť určitá tam samozřejmě je, mohla být dostatečná k tomu, aby byl řecký celek schopný vyřadit nadprůměrný evropský celek.

Schalke

Německý celek nastoupí do dvojzápasu Evropské ligy jistě s velkou motivací. Vzhledem tomu, že v domácí lize dlouhodobě tápe a nachází se až ve středu tabulky s již dost citelnou ztrátou na příčky, jenž by zajišťovaly evropské poháry i pro příští rok, dá se očekávat, že prioritou bude pro německý celek právě Evropská liga. Tam si Schalke vede více než slušně. Skupinovou fází doslova prolétl, když prohrál jediný zápas, a to proti Salcburku. Navíc se jednalo o poslední zápas ve skupině, kdy už Schalke mělo jistý postup, takže trenér neposlal do hry tu nejsilnější možnou sestavu. Perfektní hru ukázalo Schalke především v obraně, kdy inkasovalo pouze tři branky, dvě z toho navíc ve zmiňovaném posledním zápase.

Shrnutí

Favorit tohoto duelu je jasný.Německý celek má mnohem kvalitnější kádr a díky krizi v domácí soutěži se navíc na Evropskou ligu bude plně soustředit. Jen souhra velkých náhod by znamenala postup řeckého celku.

Autor: Luboš Řepa

Rate the review