Preview EL: Celta Vigo-Šachtar

Velmi atraktivní duel bude k vidění mezi španělskou Celtou Vigo a velmi silným celkem z Ukrajiny Šachtarem Doněck. Oba celky preferují útočné pojetí hry a dá se tedy očekávat, že tento dvojduel nabídne spoustu branek a pro diváky líbivý fotbal.

Celta Vigo

Španělský celek se na podzim představil v Evropské lize ve skupině G, kde soupeřil s Ajaxem, St. Lutychem a Panathinaikosem o postup. Nakonec z této těžké skupiny postoupil pouze nizozemský Ajax z prvního místa a právě Celta Vigo ze druhého místa. Celta Vigo preferuje útočný styl hry a tak není divu, že i v tak silné skupině dokázala vsítit deset branek. Velmi často však díky tomuto stylu zapomíná na obranu a mnohdy dostává poměrně laciné a zbytečné góly. Právě tento fakt budou chtít Španělé do souboje s Šachtarem jistě zlepšit, protože je může nakonec stát postup. V domácí soutěži je Celta Vigo ve středu tabulky a ačkoliv je jejich ztráta na šestou příčku, zajišťující evropské poháry pro příští rok, malá, příliš se nepočítá s tím, že by Celta byla schopna se opět dostat alespoň do Evropské ligy. Proto bude mít obrovskou motivaci a touhu proti Šachtaru postoupit.

Šachtar Doněck

Ukrajinský Šachtar je po podzimní části jistě ve velké pohodě. Jako první si v domácí soutěži zajistil, že bude bojovat ve skupině o titul, před druhým celkem má navíc obrovský náskok a s největší pravděpodobností je čeká příští rok skupina Ligy mistrů. V Evropské lize jasně Šachtar dokázal, že patří minimálně o třídu výš než jeho konkurenti. Skupinou prolétl s plným bodovým ziskem a s úchvatným skóre 21:5. Tedy v útočné činnosti velmi efektivní a v defenzivní hře jen s malými a navíc pouze občasnými selháními. Kvalita i šířka celku je pro Evropskou ligu jednoznačně dostačující a Šachtar se řadí mezi největší kandidáty na titul z Evropské ligy.

Shrnutí

Podzimní část jasně ukázala, jak kvalitní celek je Šachtar a proto se tedy nedá příliš očekávat, že by jim mohla Celta Vigo dělat větší starosti. V domácí soutěži si navíc Šachtar může dovolit několikrát prohrát a přesto bude suverénně nejlepší, takže bude mít dost času se soustředit na Evropskou ligu. V tomto duelu je tedy jednoznačným favoritem právě Šachtar.

Autor: Luboš Řepa

Rate the review