Preview EL: Beer Sheva-Besiktas

 

Další českým fanouškům velmi známým celkem, který se probojoval do vyřazovací části Evropské ligy je Beer Sheva. Ta se utká o postup s tureckým Besiktasem, který dlouhodobě patří patří mezi nadprůměrně evropské celky lexapro generic.

Beer Sheva

Izraelský celek je znám českým fanouškům především proto, že právě tento celek společně se Spartou dokázal postoupit z nabité skupiny K, kde byli dále ještě Inter Milán a Southampton. Beer Sheva názorně ukazuje, že izraelský fotbal jde v posledních letech nahoru. Vždyť Sheva dokázal v domácím zápase porazit i slavný Inter Milán a neprohrála ani na hřišti Southamptonu. V domácí soutěži je to navíc právě ona, kdo kraluje a s celkem výrazným náskok je vyhřívá na prvním místě tabulky. Ačkoliv je sázkovými kancelářemi podceňovaná a je na ni vypsán poměrně vysoký kurz, nelze brát postup Besiktasu jako samozřejmost.

Besiktas

Dalším tureckým celkem, jenž se probojoval do vyřazovací fáze, je Besiktas. Tomu o pouhé dva body utekl postup ze skupiny Ligy mistrů a tak se musí v jarní části ročníku spokojit s Evropskou ligou. V domácí soutěži je Besiktas momentálně na prvním msítě, ale vzhledem k tomu, že náskok na ostatní celky není nikterak výrazný a na rozdíl například od ruské ligy ta turecká již dávno běží, je možné, že v době konání první zápasu s Beer Shevou už první v domácí lize být nemusí. Nic to však nemění na to, že se jedná o dlouhodobě kvalitní celek, jenž se dá řadit k evropskému nadprůměru. Otázkou však zůstává, zda-li bude pro Besiktas Evropská liga dostatečnou motivací a zda-li se nebude soustředit spíše na domácí soutěž, ze které si může zajistit Ligu mistrů pro příští rok.

Shrnutí

Beer Sheva je jistě nebezpečný soupeř a v případě, že Besiktas nebude mít dostatečnou motivaci k tomu, aby hrál současně dvě soutěže, je možné, že izraelský celek postoupí a bude tak pokračovat jejich pohádka v Evropské lize. Záležet tedy bude především na tom, jak velkou chuť bude mít Besiktas soupeřit v pro ně nejspíš podřadné Evropské lize.

Autor: Luboš Řepa

Rate the review