Preview EL: Alkmaar-Lyon

Dva zajímavé duely, které nabídnou spoustu krásných akcí a branek a konečný postup francouzského celku. Takto si většina fanoušků představuje dvojzápas mezi Alkmaarem a Lyonem. Průběh však vůbec nemusí být tak jednoznačný.

Alkmaar

Nizozemský celek se probojoval do vyřazovací části ze druhého místa skupiny D, kterou jadnoznačně ovládl Zenit Petrohrad. Právě díky vítězství Alkmaaru proti ruskému gigantovi v posledním kole, kdy už měl Zenit jistý postup, zajistilo postup také nizozemskému celku. Los vyřazovacích bojů k nim však příliš milosrdný nebyl a přiřknul jim Lyon. Alkmaar má problémy především s defenzívou, jelikož v šesti duelech ve skupině obdržel deset branek, což je průměr skoro dvě na zápas. Pokud tuto herní činnost rapidně nezlepší, ve vyřazovacích bojích velmi rychle skončí. V domácí lize si Alkmaar vede obstojně, momentálně se nachází na páté příčce, ale jelikož jarní část ligy v Nizozemsku již dávno běží, může se toto umístění velmi rychle měnit. V souboji s Lyonem tedy Alkmaar rozhodně favoritem nebude.

Lyon

Francouzský celek prožil v podzimní části evropských pohárů zklamání, když vypadl z hratelné skupiny Ligy mistrů. Alespoň částečnou útěchu může Lyon najít v tom, že skončil na třetí příčce, která jim zajišťuje boje v evropských pohárech i v jarní části. Kromě francouzského celku se ve skupině H nacházeli také Dinamo Záhřeb, Sevilla a Juventus Turín, jenž skupinu nakonec ovládl. Za zmínku jistě také stojí to, že právě italský celek nedlouho po postupu změnil své dlouholeté logo. Co se však týče Lyonu, je velkou otázkou, jak účinkování v Evropské lize pojme. V domácí lize je totiž až čtvrtý s osmibodovou ztrátou na třetí příčku, která pro příští rok zajišťuje alespoň kvalifikaci o Ligu mistrů.

Shrnutí

Uvidíme, zda-li Lyon Evropskou ligu částečně vypustí a bude se soustředit na domácí soutěž, protože lákadlo Ligy mistrů pro příští rok je jistě velké. Pokud se tak však nestane a Lyon nastoupí proti Alkmaaru v plné síle, neměl by mít problém přes nizozemský celek postoupit.

Autor: Luboš Řepa

Rate the review