Předkolo Evropské ligy: Slavia – Rio Ave, 28. července

Slavia Praha – Rio Ave, 3. předkolo Evropské ligy, 28. července od 19:00 SELČ.

index

Tip: Výhra Slavie.

Slavia má za sebou „zmrtvýchvstání“ s Levadií Tallinn, kde se podařilo domácí odvetu úspěšně zvládnout. Sešívaní se ale ani nestačili nadechnout a čeká je trochu zvučnější soupeř, portugalské Rio Ave. A rozhodně to nebude takový fotbalový trpaslík, jako někdejší estonský mistr. Dres tohoto klubu oblékal ještě nedávno například věhlasný Hélder Postiga, jenž i v pokročilém věku ukazuje, že trefovat se opravdu umí.

Pražané využijí domácí prostředí

Je vždycky trochu nepříjemné začínat doma, protože rozhodovat a lámat chleba se bude i v odvetě na hřišti soupeře. Rio Ave hraje na stadionu s kapacitou „pouze“ dvanáct tisíc sedadel, ale i tak se jedná o zvučného soupeře. Pokud však chce Slavia naplnit očekávání, musí postoupit do základních skupin Evropské ligy a hrát tam minimálně důstojnou roli, když ne přímo postoupit.

V sezoně 2014/2015 hrálo Rio Ave dokonce skupinovou fázi Evropské ligy, když přešlo v předkolech přes švédské duo IFK Göteborg a IF Elfsborg. Ve skupině ale Portugalci skončili čtvrtí, když nestačili na týmy jako Dynamo Kyjev či Steaua Bukurešť. Páteř současného portugalského celku tvoří hlavně domácí hráči, v sestavě ale najdete i chorvatského záložníka Krovinoviče nebo brazilského útočníka Ronana.

To by však na Slavii nemělo stačit, její kádr nabízí mnohem ostřílenější borce, včetně účastníka nedávno skončeného evropského šampionátu Škody. Výborné představení v pražské odvetě proti Tallinnu předvedl i Gino van Kessel. Další jména? Levan Kenia, Simon Deli, o kterého se nedávno dokonce zajímali ve francouzském Olympique Marseille. Pro Slavii by proto postup neměl být problém, sestava se pomalu sehrává a v této sezoně může rozhodně předvést lepší výkony, než v té předešlé. Zápas však neskončí nějakým debaklem, Slavia podle papírových předpokladů vyhraje o jednu, maximálně dvě branky.

read more: http://bet-se.com

Rate the review