Předkolo Evropské ligy, Slavia Praha – Levadia Tallinn, 21. července

Slavia Praha – Levadia Tallinn, předkolo Evropské ligy, 21. července od 19:00 SELČ.

index

Tip: Výhra Slavie. ( 1,65  )

Vstup do předkola Evropské ligy se slávistům příliš nepodařil. Prohra v Estonsku v poměru 1:3, kterou opravdu nikdo nečekal. V dresu estonského mužstva nehrají slavné hvězdy, jedním z nejznámějších hráčů by mohl být třeba Alan Gatagov, odchovanec Lokomotivu Moskva, který odkroutil několik sezon v ruské lize. S ním ale výčet končí, kvalita obecně není příliš vysoká – tedy ta papírová. Slavia se prostě nechala zaskočit, podcenila soupeře. Ale to se teď už stát nesmí, minimálně z pohledu fanoušků „sešívaných“. A pravděpodobné to není ani podle odborníků…

Slavia by sice mohla mít s dvoubrankovým mankem trochu práce a další inkasovaný gól by vše maximálně znepříjemnil, ale podívejme se do historie. Před dvěma lety se utkala v předkole LM s Levadií pražská Sparta. Doma vyhrála o sedm branek, venku byl výsledek nerozhodný. Možná estonské prostředí a natěšení fanoušci dělají své, možná se prostě papírově mnohem slabší soupeř vždy podcení, toť otázka.

Pro Slavii by neměla být výhra o dvě a více branek žádným problémem. V jejím dresu navíc nastoupí hráči jako Simon Deli, Josef Hušbauer, Levan Kenia, Ruslan Mingazov či Milan Škoda. Jinými slovy, o mezinárodně ostřílené kvalitní hráče je postaráno, teď ještě přetavit papírovou převahu i na hřišti. Ambice Slavie v této sezoně nejsou malé, nový majitel si přeje úspěšný klub, co bude konkurovat Spartě a Plzni v boji o český titul.

Pomoci tomu mají četné posily, nedávno přišel i nejlepší střelec slovenské ligy v uplynulé sezoně Gino van Kessel. Dá se samozřejmě namítnout, že sehrání posil bude chvíli trvat. Ale estonský mistr by rozhodně neměl být velká překážka pro jakékoliv tuzemské mužstvo z první poloviny prvoligové tabulky.

Rate the review