Polovina základní části LM za námi

Stejně jako u Evropské ligy, i její slavnější sourozenec, Liga mistrů, dospěla do poloviny své skupinové fáze. Jak si vedou favorité a které týmy zatím zůstávají za očekáváním ? Na to se podíváme v dnešním článku.

Největší favorité

Do role jasného favorita byla již před začátkem ročníku pasována Barcelonu. A katalánský klub zatím předpoklady naplňuje. Skupinovou fází prochází jako nůž máslem a zatím ještě neztratila ani bod při skóre 13:1. Po debaklu, který uštědřila skotskému Celticu a těsné výhře v Monchengladbachu, si Barca poradila i s Manchesterm City, jenž v letošním ročníku vede její bývalý trenér Pep Guardiola. Všeobecně se tedy předpokládá, že katalánci suverénně postoupí dále. Postup se čeká také od největšího rivala Barcelony a tím je Real Madrid. Ten již sice body ztratil, konkrétně v zápase s Dortmundem, přesto má na nepostupovou pozici příjemný náskok čtyř bodů. Zde se tedy v podstatě bude rozhodovat pouze o tom, zda z prvního místa postoupí právě Real nebo Dortmund. Na tuto příležitost si můžete vsadit třeba u sázkové kanceláře Bwin.

Zatím za očekáváním

Mírně za očekáváním zatím zůstává již zmiňovaný Manchester City. Ten sice drží postupovou druhou pozici, ale náskok na dotírající Monchengladbach je minimální. Fakte je, že City odehráli dva ze tří zápasů venku, přesto však především remíza s Celticem fanoušky nemile překvapila. Za očekáváním zatím zůstává i tradiční klub z Ruska, CSKA Moskva. Ten je ve své skupině dokonce poslední a ještě nevyhrál ani jeden zápas. Uvidíme tedy, jak se tomuto tradičnímu klubu bude dařit nadále. Především v domácím prostředí totiž bývá CSKA velmi silný, ačkoliv tomu kurzy mnohdy neodpovídají, čehož můžou sázkaři hbitě využít, třeba i sázkou na střelce branky.

Milé překvapení

V této sekci nelze nezmínit loňského překvapivého šampiona anglické ligy Leicester City. Ten se sice v domácí lize trápí a nachází se až ve středu tabulky, v Lize mistrů ovšem válí a svou skupinu s přehled vede. Navíc ještě neztratil ani bod a má výtečné skóre 5:0. Ačkoliv se všeobecně ví, že Atletico Madrid je jedním z nejsilnějších klubů v Evropě, na post úplného favorita ho zatím dosadit nelze. Ale to se velmi rychle může změnit, jelikož Atletico prochází bez problémů skupinovou fází, kde neztratilo ještě ani bod a dokonce porazilo na domácím hřišti i Bayern Mnichov.

Autor: Luboš Řepa

Rate the review