Mýty v kurzovém sázení

Ačkoliv by oblast kurzového sázení měla být místem obrovské informovanosti, znalosti matematiky a dobrých sázkových strategií, stále se zde ještě najde místo pro mýty, kterým dost sázkařů stále věří. V dnešním článku si některé z nich představíme.

Musí vyhrát, jinak…

Jeden z nejrozšířenějších mýtů v kurzovém sázení. Celek, který se pohybuje na hranici sestupu nebo tým, kterému chybí jediná výhra k tomu, aby se umístil na pozici zajišťující evropské poháry v příští sezoně, musí následující zápas přeci vyhrát. Vždyť mají výbornou motivaci. Toto, ačkoliv logické, uvažování, skrývá několik háčků. Ano, motivaci mají tyto celky skvělou, v případě výhry můžou dosáhnout určitého cíle, to ovšem neznamená, že předchozí zápasy hráči jenom odchodili, i v nich přeci museli hrát naplno. To, že tedy potřebují výhru, automaticky neznamená, že se jejich hra oproti předchozím zápasům zlepší o několik úrovní, což si sázkaři často myslí.

Motivace je skvělá věc, která sportovcům jistě pomáhá, ale není také radno zapomínat na tlak, který s ní souvisí. Pokud si tedy například řekneme, že celek vyhraje, protože jim výhra zajistí záchranu v soutěži, nesmíme opomenout také to, co se stane, když celek nevyhraje. Tedy sestup. Pokud se navíc myšlení hráče ubírá spíše tímto směrem, směrem, co se stane, když to nevyjde, máme najednou z pozitivní motivace negativní tlak, který může i velkým hráčům svázat ruce a nohy. Argument vyhrají, protože musejí vyhrát, tedy do kurzového sázení nepatří.

Existují systémy, které dlouhodobě vydělávají

O existenci strategií, u kterých ani není zapotřebí znát všechny detaily zápasů, které sázíme, je dodnes přesvědčeno mnoho sázkařů. Zázračný systém, jenž vydělává spoustu peněz a zná ho jen velmi malý okruh sázejících. I tento mýtus je ovšem nesmysl. Je sice možné za pomocí určitých systému a velké dávce štěstí být krátkodobě v plusových položkách, ale zde se bavíme o dlouhodobém výdělku a zde se již bez kvalitních informací a flexibilitě systémů, které používáte, neobejdete.

Mnozí začínající sázkaři si myslí, že narazili na svatý grál, když se dozvědí o systému martingale, tedy navyšování sázek po každé prohrané hře. Tento systém je ovšem velmi nebezpečný a při špatném zacházení můžete přijít i o celý kapitál. Přesto se však najde velký počet tipérů, kteří na tuto strategii nedají dopustit.

Čekání na „velkou trefu“

Pokud patříte mezi tu skupinu sázkařů, kteří s oblibou sázejí takzvané „plachty“ a jste přesvědčeni, že jednou to prostě musí vyjít, vězte, že rozhodně nemusí. V případě, že tyto tikety sázíte jako akovky, je sice s každým přidaným zápasem na tiket výhra větší, ale zároveň se zvětšuje riziko, že aspoň jedna z příležitostí nevyjde. Čekání na životní tiket je doménou především začínajících tipérů, kteří jsou plní iluzí o snadném výdělku.

Pokud se v kruzích kurzového sázení pohybujete déle, jistě jste pochopili, že k tomu, abyste byli v dlouhodobém horizontu v kladných číslech, je zapotřebí tvrdá práce. Samozřejmě nikoliv fyzická, ale práce se zjišťováním informací, hledání novinek a tak dále. A možná prvním krokem k tomu, abyste své zisky zvětšili, je přestat věřit populárním sázkařským mýtům.

Autor: Luboš Řepa

Rate the review