Mladé pušky řádí v NHL

Nový ročník zámořské NHL nám začal a s ním do soutěže vlétli i noví, mladí hráči, kteří překypují talentem. Největší pozornost je upřena samozřejmě na dva nejvýše postavené hráče posledního draftu Patricka Laineho a Austina Matthewse. Nutno podotknout, že nikoliv bezdůvodně.

Jednička posledního draftu Austin Matthews se vřítil do nejprestižnější ligy na světě jako uragán. Hned při svém prvním vystoupení dokázal vstřelit čtyři branky a stal se hlavní hvězdou večera. Aby také ne, vždyť takový start do ročníku neměla žádná z posledních jedniček draftu za několik desítek let. Pozornost poutá však i jeho sok, kterého si z druhého místa vybral Winnipeg Jets, Patrick Laine. Ten měl po čtyřech zápas na kontě čtyři branky a jednu asistenci. Právě střeleckého apetitu obou hráčů by se mělo využít při sázení na střelce branek. Jelikož se stále jedná o nováčky, kteří jsou navíc velmi mladí, kurzy jsou velmi lákavé a nelze je přehlížet. Další rady a tipy při sázení na hokej naleznete v našem předchozím článku.

Kurzy na vstřelení branky u Patricka Laineho se pohybují kolem hodnoty 3,5, kterou nabízí například sázková kancelář Bet-at-home , což je u hráče, který má na začátku sezóny průměr téměř branku na zápas kurz opravdu málo vídaný. A jsou zde i další důvody, proč pravidelně tohoto střelce zkoušet. Důležité je, jaké má hráč postavení v klubu. Během ročníku se samozřejmě Fin může potkat se slabším obdobím a může sestavou cestovat tam a zpět, ale momentálně mu patří pozice v elitním útoku Winnipegu. To tedy znamená, že hráč pravidelně nastupuje i v přesilovkové formaci a šance, že tedy v zápase dosáhne alespoň jedné branky se tím zvyšuje. Mnozí noví hráči, jenž do NHL vstupují se potkávají také s problémem nízkého sebevědomí, zkrátka si nevěří, že mohou v už tak nízkém věku na NHL mít. Zde je další výhoda výřečného Laine, který těsně po draftu tvrdil, že to měl být právě on, kdo měl jít z první pozice a nikoliv jeho kolega Matthews. Sebevědomí a ani um tedy mladému Finovi nechybí a pravděpodobně ho čeká velmi úspěšná budoucnost. Ovšem proč nevyužít přítomnosti a nesázet Laine jako střelce branky už nyní, když jsou navíc tak skvělé kurzy ?

Obdobný případ je i Austin Matthews. Na něj se sice kurzy pohybují o trochu níže, konkrétně kolem 3,2, přesto však v tomto tipu lze najít hodnotu. Matthews zvolil poněkud netradiční cestu, jak se dostat do NHL. Nehrál univerzitní ligu v Americe, kde je prakticky každý hráč pod drobnohledem skautů, ale místo toho si už ve velmi mladém věku vyzkoušel kvalitní švýcarskou ligu. Zpětně lze říci, že toto rozhodnutí bylo velmi správné. Už zde se totiž mohl potkávat a střetávat s mnohem staršími hráči, od kterých sbíral zkušenosti, které nyní úročí v NHL. Stejně jako u jeho finského kolegy se i u Matthewse očekává velmi úspěšná kariéra. Už jen fakt, že nasbíral během prvních pěti zápasů hned osm bodů mluví za hodně.

Autor: Luboš Řepa

Rate the review