ME ve fotbale, semifinále, Francie – Německo, 7. července

Francie – Německo, ME ve fotbale 2016, 7. července 2016 od 21.00 SELČ.

c89ef97733f09558087db0a4e948_r16 9_w480_h270_gi photo 537898

Tip: Výhra Německa.

Přibližuje se vyvrcholení evropského šampionátu ve fotbale, slavnostní ukončení letošní sezony obstarají celkem čtyři mužstva. Zatímco s účastí Walesu se příliš ve „Final Four“ nepočítalo, Portugalci v semifinále až takovým překvapením nejsou. To, že nechybí Němci a Francouzi, je naopak zcela podle původních předpokladů. A kdo se probojuje do finále? Souboj na ostří nože by nakonec měl vyznít pro Němce, a to velmi těsně – pojďme si říci pár důvodů, proč by tomu tak mělo být?

Francouzům chybí největší hvězdy

Neúčast Karima Benzemy je prostě mínus, i když samozřejmě každý chápe důvody, které k tomu francouzský národní svaz a trenérský štáb vedly. Němcům nechybí vlastně vůbec nikdo, největší hvězdy jsou připraveny obětovat se pro tým a podařilo se jim porazit silnou Itálii. Prim hraje i skvělý výkon brankáře.

Německo je turnajovým týmem, to platí a platilo celá desetiletí. Ačkoliv výkony v přípravě moc neodpovídaly a zejména porážka se Slovenskem nepatří k TOP zážitkům německých fandů, samotným turnajem procházejí svěřenci kouče Löwa doslova a do písmene beze ztráty kytičky. V cestě jim sice nyní stojí domácí tým, který vypadá hodně silně a islandský sen zničil pětibrankovým přídělem, ale Němci jsou prostě Němci.

A vzájemná utkání, kdykoliv o něco opravdu šlo. Přátelské zápasy v posledních letech stejně vycházejí ve prospěch Německa, ve čtvrtfinále mistrovství světa v roce 2014 zvítězili Němci po brance Matse Hummelse. Francouze zatím na letošním evropském šampionátu nepotkal opravdu silný soupeř, při vší úctě k Albáncům nebo Irům. Němci vyřadili Itálii ve čtvrtfinále na penalty a v tomto utkání byli celkově lepší. Je namístě se domnívat, že vítěz tohoto semifinále už ovládne celé Euro, ale rozhodně nás čeká napínavý duel, který bude o jedné nebo dvou brankách, možná se bude rozhodovat i v prodloužení.

 

Rate the review