ME ve fotbale, finále, Portugalsko – Francie, 10. července

Portugalsko – Francie, ME ve fotbale 2016, 10. července od 21.00 SELČ.

vlajka-francie

Tip: Výhra Francie.

Domácí šampionát zatím vychází Francouzům podobně jako v roce 1998, kdy se stali mistry světa navzdory silné konkurenci v podobě Brazilců nebo Italů. Favorit je nyní ve finále jasný, Portugalci by měli nejen podle papírových předpokladů tahat za kratší konec provazu. Stade de France a titul z Eura, to je pro reprezentanty země galského kohouta o národní hrdosti. A Griezmann a spol. udělají pro zlato úplně všechno.

Vzájemná utkání? Těch, pravda, v historii příliš nebylo. Přátelské zápasy v letech 2014 a 2015 dopadly vítězstvím Francie v poměru 2:1, resp. 1:0. Poslední soutěžní duel se konal v roce 2006, tehdy se v semifinále MS radovali Francouzi po proměněném pokutovém kopu Zinedina Zidana. Týmy se od té doby samozřejmě hodně změnily, ale Portugalcům se Francouze ještě porazit nepodařilo…

Portugalci mají hodně mladý tým

Navzdory tomu, že v jejich sestavě figuruje jeden z nejlepších hráčů planety, disponují Portugalci hodně omlazeným kádrem a také notnou dávkou štěstí. Chorvatský výběr osmifinále navzdory převaze na hřišti prováhal, Wales porazili Portugalci jen díky několika zajímavým okamžikům, protože šlo jinak o velmi vyrovnané utkání. Francii také může prospět nezkušenost soupeře…

Hned osm hráčů, kteří za Portugalsko na letošním Euru nastoupili, se narodilo v devadesátých letech minulého století. Prim mezi nimi hraje Renato Sanches, kterému je stále ještě osmnáct roků a nemusel by unést psychické vypětí finálového souboje.

A co inkasované branky? Francouzi na turnaji obdrželi čtyři branky, Portugalci pro změnu pět. Tato statistika sama o sobě mnoho neřekne, ale poměr vstřelených branek 13 ku 9 už je trochu průkaznější. Francouzi jsou střelecky při chuti a mají ve svém středu Griezmanna, který zničil v semifinále mistry světa z Německa dvěma přesně mířenými šípy. Francouzům hraje do karet i zkušenost, většina kádru se narodila v osmdesátých letech a má na svém kontě mnohem více zkušeností než soupeř.

source:  bet-australia.com/unibet

Rate the review