Manipulační poplatek

Ačkoliv drtivé procento sázkařů sází dnes již přes internet, stále se najdou tací, kteří raději navštíví kamennou pobočku a zde podají svou sázku. Proč je však lepší využívat sázení na internetu a nikoliv na pobočce ?

Důvod je prostý. Manipulační poplatek. Jistě jste se setkali s tím, že vámi vsazený tiket za sto korun stál korun sto deset, bez toho, aniž by se to projevilo na výši vaší výhry. Té záhadné desetikoruně, tedy 10 % z podané sázky (v některých sázkových kancelářích to je 5 %), se říká manipulační poplatek. Je to částka, kterou si sázkové kanceláře berou za to, že vám poskytují službu. Tento poplatek tedy musíte zaplatit a ani v případě, že se vám zadaří a podaný tiket vyjde, ho zpět nedostanete.

A tím se dostáváme k tomu, proč je mnohem výhodnější sázet přes internetové stránky sázkových kanceláří. Jestliže na většině kamenných poboček se platí manipulační poplatek ve výši 10 % z podané sázky, na internetu tomu tak není. Drtivá většina sázkových kanceláří, včetně Bet365 nebo Bwin, svým klientům při sázení na internetu manipulační poplatky nezapočítávají. Především pro tipéry, kteří berou sázení nikoliv jako zábavu, ale jako možnost zisku, je tento aspekt v podstatě klíčový.

Sázení je hra čísel, aby byl sázkař dlouhodobě v plusových položkách, musí splňovat spoustu kritérií co se týče znalostí sportů, na které sází, být dostatečně trpělivý, schopný reagovat na změny, ale především, musí své sázky podávat u co možná nejvýhodnější sázkové kanceláře. Jelikož je dnes na trhu velká konkurence, sázkové kanceláře se předhánějí v různých bonusech a pomůckách, které mají tipéry přivést právě k nim. Proč tedy tak široké nabídky nevyužít ?

V dnešní době je již tedy absolutní nesmysl podávat své sázky a ještě platit manipulační poplatek. Ačkoliv se totiž může zdát, že 10 Kč ze stokorunové sázky není nic, při vsazení deseti takovýchto tiketů, byste byli kvůli manipulačním poplatkům ve ztrátě sto korun, a to ať vám tikety vyšly nebo nikoliv. Stokorunu za manipulační poplatky již zpět z těchto tiketů nedostanete.

Ano, při občasném sázení za pár korun se desetiprocenti poplatek ztratí a je to snad i pohodlnější, zaplatit menší procento za služby sázkovým kancelářím než si vkládat peníze na internetový u účet a teprve potom sázet. Ovšem jak již bylo řečeno, tipéři, kteří chtějí být dlouhodobě v kladných hodnotách si nemohou dovolit takto vyhazovat peníze oknem. Vždyť vyšší sázce se může poplatek vyšplhat až k tisicikorunám. Navíc se poplatek samozřejmě týká všech druhů sázek.

Autor: Luboš Řepa

Rate the review