Krize Plzně nebude trvat věčně

Základní část nejvyšší hokejové ligy u nás má za sebou už první čtvrtinu. Nikdo z celků však nemá horší vstup do ročníku než Plzeň, třetí celek loňské sezóny. Je možné, že se škodovka na vítěznou vlnu z minulého ročníku nevrátí a skutečně bude letos bojovat o udržení se v hlavní soutěži ?

Pouze jedno jediné vítězství po základní hrací době si připsali plzenští hokejisté v prvních čtrnácti zápasech a okupují poslední příčku tabulky. Na dostřel jsou pouze již několik měsíců se trápící Pardubice, Karlovy Vary a Zlín. Co je však příčinou totálního kolapsu silného týmu Plzně ? Jak jistě sportovci i sportovní fanoušci vědí, velmi důležitým faktorem je sebevědomí. To, co momentálně škodovce chybí asi nejvíce. Po nepovedených dvou nebo třech zápasech, přestanou vycházet věci, které dříve vycházeli tak nějak sami. Hráči si přestanou věřit a velká šňůra proher je na světě. Asi nikoho nepřekvapí, že po takto tragickém vstupu do sezóny Plzeň už odvolala trenéra a kormidla se ujal sám Martin Straka, bývalý hráč Plzně.

Co je ovšem na této situaci zajímavé z pohledu sázkaře, jsou kurzy, které nyní bookmakeři na západočeský celek vypisují. Jistě, forma celku je velmi špatná, ovšem kvalita v týmu rozhodně je, vždyť po minulé úspěšné sezóně k výraznějším změnám nedošlo a minimálně jádro týmu zůstalo beze změn. Nedá se tedy příliš očekávat, že by se kvalita celku neukázala a tak silný celek jako je Plzeň se potácel u dna ligové tabulky až do konce soutěže. Čehož samozřejmě lze využít. Momentálně jsou na plzeňské hokejisty vypisovány slušné kurzy i v případě, že hrají na domácím kluzišti, kde vždycky bývali velmi silní. Většina odborníků se domnívá, že i díky příchodu Martina Straky na lavičky Škody, půjde výkonnost nahoru a příliš mnoho proher na domácím hřišti už u Plzně neuvidíme. Kurzy, které nabízí například eFortuna jsou navíc pro sázkaře lákavé.

S očekávaných příchodem lepší formy a stabilnějších výkonů lze spojit i sázky podpůrné, například počet vstřelených branek v utkání Plzně. Škoda momentálně disponuje jedním z nejhorších útoků co do počtu nastřílených branek v lize, ovšem jak již bylo několikrát zmíněno, kvalita v celku rozhodně je, a takovéto výkony nepotrvají věčně. Plzeň začne střílet branky, bude je samozřejmě i dostávat, ale to je právě chvíle, kdy je třeba toho využít a sázet na počet branek v zápase. I experti české televize se domnívají, že Plzeň je momentálně jako spící lev a až se probudí, půjdou její výkony nahoru. Ale mezičas, než na ní začnou být i odpovídající kurzy, lze využít ke zvýšení kapitálu správným rozmístěním sázek na tento celek, či podpůrných sázek.

Autor: Luboš Řepa

Rate the review