Kdo ovládne turnaj mistrů ?

Před pár dny se v Londýně rozběhl poslední velký turnaj této sezóny. Osmička nejlepších tenistů tohoto ročníku se utká na turnaji mistrů. Obhájí titul Srb Novak Djokovic nebo si pohár pro vítěze odveze čerstvá světová jednička Andy Murray ?

Skupina A

V první skupině se nachází současná světová jednička Brit Andy Murray. Jeho famózní jízda z posledních týdnů mu poprvé v kariéře přinesla primát světové jedničky a zdá se, že asi i největšího favorita tohoto turnaje. Brit má v hodnocení H2H se všemi svými protivníky ze skupiny kladné skóre a tak se všeobecně předpokládá, že skupinou projde bez zaváhání. U tohoto hráče, jenž má obrovskou motivaci, jelikož se turnaj odehrává v Británii, se minimálně u zápasů ve skupině jistě vyplatí sázet handicepy, jelikož kurzy na klasické vítězství v zápase jsou velmi nízké a podhodnocené. Rady, jak sázet na tenis jsme popsali v tomto článku. Bitva se tedy očekává především o druhé postupové místo, o nějž se porvou Wawrinka, Čilič a Nishikori. Velmi dobře má zatím nakročeno právě posledně jmenovaný, jelikož ve vyrovnaném duelu dokázal Japonec porazit Stana Wawrinku a získal důležité vítězství.

Skupina B

V druhé skupině, která je všeobecně považována za silnější, se nachází sesazený král Novak Djokovic. I přesto, že se mu v posledních týdnech nedaří tak, jak byli fanoušci z posledních let zvyklý, jistě neradno tohoto hráče odepisovat. I u něj se předpokládá, stejně jako u Murrayho, že skupinou projde hladce. Dále jsou ve skupině Kanaďan Raonic, Geal Monfils a debutant na závěrečném podniku sezóny Dominic Thiem. Tento mladý hráč zatím naplňuje prognózy o velkém příslibu do budoucna a ačkoliv v prvním zápase podlehl Novaku Djokovicovi, sebral mu set a to se může v pozdější fázi turnaje ukázat jako klíčové. Při rovnosti výher totiž jako první následující atribut rozhoduje právě počet vyhraných setů.

Všeobecně se tedy předpokládá, že finále turnaje obstarají současná a minulá světová jednička, Andy Murray a Novak Djokovic. Zapomínat se nesmí ale ani na ostatní hráče, kteří budou chtít jistě také uspět. Turnaj je vysílán stanicí Nova Sport a velmi lákavé kurzy a bohatou nabídku na tento turnaj nabízí na příklad sázková kancelář Fortuna.

Autor: Luboš Řepa

Rate the review