Kdo ovládne tabulku střelců NHL ?

Pro některé je ještě možná brzo, vždyť sezóna se ještě pořádně ani nerozjela, ale jisté indície, kdo bude v popředí tabulky střelců zámořské NHL, se již fanouškům nabízejí. Velmi příjemné je sledovat, že mezi kandidáty na prestižní primát je i český hokejista.

Nejen velkou výřečností, ale i spoustu hokejové umu oplývá teprve osmnáctiletý finský kanonýr Patrik Laine, současný vládce střelců NHL. Dvojka letošního draftu vlétla do soutěže jako uragán a momentálně má svém kontě už jedenáct branek. Kromě něj se ale Winnipeg Jets může spolehnout i na v letošním ročníku výborně hrajícího Kanaďana Scheifeleha, který je v tabulce kanonýrů hned za finským hráčem. Právě tito hráči táhnou ofenzívu svého celku a spousta sázkařů už pochopila, že by se tento stav neměl příliš měnit, a tak své sázky na střelce umisťují především na tyto dva útočníky. Díky tomu, že sezóna je stále ještě na začátku, sázkové kanceláře vypisují stále velmi příjemné kurzy na vstřelení branky u těchto hráčů a tak můžeme nalézt u některých sázkovek i kurs 3, což má jistě velkou hodnotu. Avšak i při těchto sázkách je třeba se vyhnout klasickým sázkařským mýtům.

Podivný start do ročníků má ale i už zavedená hvězda soutěže a dost možná nejlepší hráč současnosti Sidney Crosby. Hráč, který většinou připravuje branky svým spoluhráčům a pravidelně mívá více asistencí než branek, je zatím na čtvrtém místě tabulky střelců s minimálním odstupem na první místo. Všeobecně se ovšem očekává, že dlouho tento stav nevydrží a Sidney Crosby spíše než góly potáhne ofenzívu svého celku přesnými pasy a nahrávkami. O tři góly zpět je pak asi největší favorit, alespoň podle sázkových kanceláří, jenž vypisovali kurzy před rozběhnutím ročníku. Alex Ovečkin dal zatím sedm branek s čímž souvisí i fakt, že se Washingotnu nedaří tak, jako v loňské sezóně, kdy se tým z hlavního města stal suverénním vládcem základní části. Dá se však čekat, že góly z hole ruského bohatýra se budou nadále hromadit v rychlejším tempu a brzy se dostane do popředí prestižní tabulky.

Jestliže jsem zmiňoval i českou stopu v boji o nejlepšího střelce NHL, musím připomenout, že momentálně na skvělém třetím místě s deseti brankami je David Pastrňák, český mladík hrající za Boston. Tomu se úvod ročníku také velmi povedl a budeme jen doufat, že se v popředí udrží co nejdéle. Kurzy na to, že právě Pastrňák vstřelí v zápase branku, mají také velmi slušnou hodnotu a často i překračují hranici kurzu 3,00, například u sázkové kanceláře Fortuna.

Autor: Luboš Řepa

Rate the review