Jak vypadá úvod nového ročníku NBA

Finalisté loňského ročníku vlétli do nové sezóny stejně svižně, jako ji před pár měsíci zakončili. Jednička posledního draftu je stále zraněná a lize vládne netradiční tým. Co vše nabízí úvod nového ročníku NBA ?

Cleveland Cavaliers stejně jako Golden State vlétli do nové sezóny ve hbitém tempu a okupují přední příčky tabulky. Ovšem nejlepší celek po prvních deseti odehraných kolech je poměrně překvapivě Los Angeles Clippers. Ti zatím prohráli jediný duel a vládnou jak západní konferenci tak celé NBA. Zdá se, že velmi dobře se aklimatizoval v týmu loňských finalistů Kevin Durant, jenž opustil po minulé sezóně Oklahomu a zamířil do Golden State. Potvrzují se tedy prognózy, že útok Válečníků bude patřit k nejlepším, protože kromě Duranta to opět skvěle pálí i Stephu Currymu a Klayi Thompsonovi. Steph Curry navíc už stihl vylepšit rekord zámořské soutěže v počtu nastřílených trojek v jednom zápase, stihl jich hned 13! Obhájce titulu Cleveland táhnou zatím James, Love a Irving, tedy nic nečekaného. Tým navíc na začátku sezóny hýří aktivitou a vévodí východní konferenci.

Českou stopu v NBA zanechává také Tomáš Satoranský. Ten zatím podává obstojné výkony ovšem jeho celku, Washingotnu Wizadrs, to zatím vůbec nejde a nachází se až u dna východní konference, hůř už je na tom pouze Philadelphia. Právě ta totiž spoléhala na to, že ji z krize vyvede poslední jednička draftu, Simmons, ovšem ten se ještě před zahájením nové sezóny zranil a do hry stále nezasáhl. Prokletí Philadelphie tedy i nadále trvá, jelikož v prvních devíti zápasech zvítězil pouze jedinkrát.

Co se týče individualit, pak zatím září očekávaní hráči. Skvělý James Harden táhne svůj Houston stejně tak jako Russel Westbrook, jenž má v Oklahomě po odchodu Duranta mnohem více prostoru a je to jeden z nejžhavějších kandidátů na MVP. Skvělý individuální výkony podává i Anthony Davis, jenomže není to nic platné, jeho New Orleans jsou poslední v západní konferenci a pokud nepřijde radikální zlepší, může je prospaný úvod ročníku stát play off. Začátek sezóny je charakteristický tím, že hráči mají dostatek energie, v zápasech padá mnoho bodů a jsou vidět krásné akce. Právě toho mohou sázkaři využít. Sázky na over počet bodů v zápase jsou nyní jedny z nejoblíbenějších u sportovních tipérů.

Autor: Luboš Řepa

Rate the review