Jak si vedou české týmy v Evropské lize ?

Skupinová fáze Evropské ligy je ve své polovině a my se dnes podíváme na to, jak si vedou zástupci českého fotbalu v této soutěži. Nad očekávání si zatím totiž vede pouze Sparta, za to Liberec i Plzeň jsou zatím za očekáváním.

Sparta Praha

Po velmi špatném vstupu do hlavní soutěže, ve kterém dostala Sparta těžkou ránu od Southamptonu a prohrála v Anglii 3:0, se však pražský celek vzpamatoval a doma dokázal porazit slavný Inter Milán. Ačkoliv je třeba zmínit, že italský celek nepřijel na Letnou v nejsilnější sestavě, vítězství pro pražany bylo velmi cenné a udrželo je ve hře o postup. Následný zápas Sparta navíc zvládla taktéž, když v Izraeli vyhrála nad místní Beer Shevou 1:0. Opět se sice nutné podotknout, že pražský celek byl většinu zápasu pod tlakem a vyhrát se jim podařilo s notnou dávkou štěstí, tři body, které si odvezla jim zajistily první místo ve skupině. Z českých celků má tedy Sparta momentálně rozhodně největší šanci na postup, jelikož z následujících tří zápasů hrají hned dva na domácím hřišti, kde jsou pražané tradičně velmi silní, ale zároveň jsou na něj vypisovány slušné kurzy.

Slovan Liberec

Jakoby Liberec po smolném první zápase, kde ztratil cennou výhru až v nastavení, přišel o sebevědomí a následující dva zápasy, které navíc hrál na domácím hřišti, prohrál. Nad jejich síly byl jak PAOK tak také Fiorentina. Slovan se tedy nyní krčí na posledním místě tabulky a reálné šance na postup jsou opravdu mizivé. Jako první zápas z posledních tří navíc poletí na horkou půdu do italské Fiorentiny, kde se s výhru hostů opravdu příliš počítat nedá. Ovšem stejně podceňovaný byl Liberec i v zápase na stadionu Marseille, kde přesto dokázal zvítězit. Ovšem to už je několik pátků zpět. V tomto zápase by tedy nebylo jistě špatné rozhodnutí, využít sázky s handicepem.

Viktoria Plzeň

Stejně jako jejich hokejovým kolegům se nedaří ani fotbalistům Plzně. V domácí lize jsou sice na špici tabulky, ale v Evropské lize jsou jejich výkony o poznání horší. Vše vyvrcholilo posledním zápasem, kdy plzenští na domácí půdě nestačili na rumunskou Astru a prohráli 1:2. Stejně jako Liberec je navíc čekají z posledních tří zápasů hned dva venkovní duely. Přesto se šance na postup u Plzně mírně liší od Liberce. Plzeň ztrácí na druhou postupovou příčku tři body a pokud zvládne veledůležitý duel s rumunskou Astrou na venkovním hřišti, můžou stále pomýšlet na postup.

Autor: Luboš Řepa

Rate the review