H2H sázky

Head to head sázky se v poslední době staly velmi populární. Ačkoliv tento způsob sázení klade vyšší nároky na sázkaře co se týče informovanosti, vysoké kurzy, které tyto příležitosti nabízejí jistě stojí za to.

Jestliže jsem zmínil, že tento způsob sázení klade vysoké nároky na informovanost, vězte, že tomu tak skutečně je. Pro správný tip je totiž třeba správně zanalyzovat hned dvě utkání, jelikož soupeři, na které podáváte sázku, spolu vlastně nehrají, hrají s jinými soupeři a počet gólů vstřelený právě jiným soupeřům se počítá do virtuálního skóre sázeného zápasu. Ačkoliv to vypadá složitě, realita je jiná a pokud se naučíte v těchto vodách chodit, stanou se pro vás tyto příležitosti velmi lákavým zbožím. Tento koncept se poprvé objevil při sázení na dostihy a brzy se stal velmi oblíbeným a rozšířil se prakticky do všech sportů, kde je tento princip možné uplatnit. Ať už se tedy jedná o hokej, fotbal nebo motoristický sport, tady všude se sázkami head to head můžeme setkat.

Co se týče kolektivních sportů a sportů, kde vítězí celek s větším počtem bodů nebo branek, obrovskou výhodou H2H sázek je, že vás mohou zajímat pouze útočné dovednosti vámi vybraného celku. Nezáleží totiž na konečném výsledku utkání, ale pouze na tom, kolik bodů či branek vsazený celek dá. U head to head sázek totiž soupeří s celkem, proti kterému ve skutečnosti nehraje a tak na obdrženém množství branek a bodů nezáleží. Proto je velmi důležité, kromě správného odhadu útočných dovedností celku také dobře posoudit kvalitu obrany soupeře. Obecně platí, že je lepší sázet na celek s výborným útokem, který sice hraje proti lepší obraně, než spoléhat na velmi špatnou obranu soupeře, kterou může několikrát pokořit pouze nadprůměrný útok.

Další odvětví, kde jsou sázky H2H hodně populární, je motorismus. Zde je možné sázet na jezdce, že skončí ve stejném závodě lépe než jiný jezdec, třeba i ze stejného týmu. Právě tato přidaná hodnota těchto sázek poté dopomáhá i k většímu zážitku při fandění, jelikož se jedná určitě o zajímavější sázku než pouhá sázka na jednoho jezdce a jeho konečné umístění v závodu. Některé sázkové kanceláře navíc nabízejí ve své nabídce možnost H2H mezi jezdci formule 1 nejen v jednotlivých závodech, ale i v celkovém pořadí celého ročníku. Ačkoliv sázkař tedy budu muset na výsledek čekat celou sezónu, jak již bylo napsáno, na tyto příležitosti se mnohdy vypisují tak lákavé kurzy, že se vyplatí na výsledek si počkat. Vyzkoušet si to můžete například u sázkové kanceláře Betclic.

Jako zajímavost lze zmínit i možnost využití tohoto způsobu sázení i u tenisu. Sázkové kanceláře totiž nabízejí i možnost sázky, kdo ze soupeřů vypadne na turnaji dříve a například u Grand Slamů, které trvají dva týdny, jsou tyto sázky také velmi zajímavé. V neposlední řadě se může jednat i o golf. Ačkoliv je tedy nutné znát informace o více týmech a atributech, vysoké kurzy sázek head to head jsou lákavé a minimálně zkusit by tento druh sázení měl asi každý sázkař. A kdo ví, třeba se mu H2H tak zalíbí, že u něj i zůstane.

Autor: Luboš Řepa

Rate the review