Fed Cup opět pro české tenistky

Popáté za posledních šest let a potřetí v řadě získaly české tenistky Fed Cup. Obrovský úspěch za kterým stojí spousta obětavosti a především zlatá generace českého ženského tenisu.

V čem tkví takto úspěšná série, ptá se jistě nejeden fanoušek tenisu. Základní kámen úspěchu lze vidět především v obětavosti našich tenistek. Ti jsou po celou sezónu pod velkým tlakem na turnajích po celém světě, ovšem i přesto jsou ochotny přijet a reprezentovat naši zemi. Po minulých úspěšných letech se letos do hry pořádně nedostala dlouholetá česká dvojka Lucie Šafářová, která měla celý rok problémy se svým chatrným zdravím, přesto se však našly tenistky, které jí dokázaly zastoupit a urvat důležité výhry v klíčových momentech. O to je právě druhý bod, na nějž se mohou příznivci českého tenisu spolehnout. Velké možnosti při výběrů, jelikož Česko disponuje hned několika špičkovými hráčkami.

Do velké hvězdy dorostla Karolína Plíšková, která po úspěšném roce poprvé okusila také atmosféru turnaje mistryň. Pak je tu Petra Kvitová. Té se sice letos nedařilo tolik, jak by se očekávalo, přesto velmi pomohla tenistkách k triumfu. Barbora Strýcová, jenž potvrzuje, že je na ní spoleh nejen jako na skvělou deblistku, ale i na hráčku, která dokáže v singlu získat důležité body, což potvrdila i při nedávném finále proti Francouzkám, kdy za nepříznivého stavu 1:2 zastoupila v závěrečné dvouhře Petru Kvitou a vyrovnala stav na 2:2. Potom navíc s Karolínou Plíškovou vyhrála i čtyřhru a Češky mohly slavit zlatý hattrick.

Široká tenisová základna a hned několik výborných tenistek, jenž jsou schopny hrát a porážet i ty nejlepší soupeřky, to jsou nejdůležitější atributy české fedcupového týmu. Když k tomu navíc připočteme chuť reprezentovat a obrovskou oddanost, zdá se, že české tenistky ještě stále nedosáhly vrcholu a fedcupovému klání můžou kralovat i několik dalších let. Před začátkem nového ročníku navíc sázkové kanceláře vypisují lákavé kurzy na celkového vítěze nového ročníku.

Autor: Luboš Řepa

Rate the review