Evropská liga, Sparta Praha – FK Rostov, 23. února

Evropská liga, první vyřazovací kolo, Sparta Praha – FK Rostov, 23. února 2017 od 21.05 SEČ
Tip: Neprohra Rostova.

Zápas o čest. I tak by se dala pojmenovat čtvrteční odveta vyřazovacího duelu Evropské ligy, ve kterém Sparta doma přivítá FC Rostov. Letenští totiž minulý týden schytali v Rostovu čtyřgólový příděl a jejich reálné šance na postup už jsou téměř nulové.

Sparta ani zdaleka není v ideální formě. V prvním utkání proti Rostovu totálně shořela nejen obrana, ale také záložní řada. Sparťané byli nevýrazní, navíc hráli podstatnou část zápasu bez vyloučeného navrátilce do sestavy, Tiemoka Konatého. Ten jim bude v odvetě chybět.

Ve víkendovém prvním utkání jarní části nejvyšší české soutěže si Sparta sice připsala “povinnou” výhru nad Bohemians 1905, ovšem jednalo se o těsné utkání o jednom jediném gólu. Letenští zkrátka stále nejsou v ideální formě. Navíc budou mít i další komplikaci v sestavě – jejich záložní řadě bude tentokrát chybět Bořek Dočkal, který odletěl do Číny vyjednávat o případném přestupu. A ten je jedním z mála hráčů, kteří se pokoušeli vtisknout hře Sparty nějakou myšlenku. Úlohu mozku středové linie Sparty tak bude muset převzít někdo jiný. Počítat se nedá s Tomášem Rosickým, který je stále zraněný a jeho návrat je v nedohlednu.

Dá se očekávat, že po blamáži z minulého týdne se trenéři pokusí uhájit čest svého týmu a předvést na Letné důstojný výsledek. Zároveň se ale dá očekávat i to, že se do hry mohou dostat mladší hráči. Přece jen, o postup už zde nejde a Sparta je v domácí soutěži v nelichotivé pozici – aktuálně okupuje třetí místo tabulky, a to je na tento klub málo. Na Letné je za úspěch považován pouze titul, a tak se dá předpokládat, že Sparta vsadí všechny síly na domácí ligu a nebude riskovat zranění klíčových hráčů.

Rostov je oproti tomu ve velmi pohodlné situaci. S takovým náskokem z prvního duelu neočekáváme, že by se snažili za každou cenu vyhrát. Rostov si tak podle všeho bude chtít pouze pohlídat svou pozici.

Náš sázkařský tip pro toto utkání je jednoznačný – neprohra Rostova. Ta je nabízena s poměrně slušným kurzem. Sázet na výhru týmu, kterému de facto o nic nejde, je zbytečným rizikem. A sázet na Spartu by se také nemuselo vyplatit – za tak krátkou dobu se zázraky zkrátka nedějí.

Rate the review