24. kolo Serie A, FC Crotone – AS Řím

24. kolo Serie A, FC Crotone – AS Řím, 12. února od 12:30 SEČ

Tip: Výhra AS Řím.

Další pokus o vykřesání naděje na zisk letošního titulu Serie A podnikne v neděli v půl jedné AS Řím. Aktuálně druhý celek italské ligy zamíří na hřiště letošního nováčka FC Crotone. Situace je taková, že Řím je na druhém místě se sedmibodovou ztrátou na dominantní Juventus, a dvoubodovým náskokem na dotírající Neapol. Začíná jít do tuhého a jakýkoliv bod navíc nebo naopak ztráta může významně ovlivnit celkový výsledek sezony.

Na druhou stranu Crotone je letošním nováčkem. Soudě podle dosavadních výsledků se však mezi elitou příliš neohřeje a pro příští sezonu poputuje zpět do Serie B. Domácí jsou na předposledním místě tabulky se třinácti body, na nejbližší nesestupovou příčku ztrácejí devět bodů a s pouhými třemi vítězstvími z 23 pokusů se nezdá, že by měli výraznější naději zabrat a nepříznivý vývoj sezony zvrátit. Hrozivě vypadá už rozdíl skóre – Crotone ve 23 utkáních 20 branek dalo, ale 40 obdrželo. Hůře už je na tom jen 18. Palermo a poslední Pescara.

AS je na tom o dost lépe, je druhým nejlépe skórujícím týmem soutěže po Neapoli. Tým táhne především kanonýr Edin Džeko, který už si letos připsal sedmnáct úspěšných zásahů do sítě soupeře. Bez něj by bylo AS v problémech, protože druhým nejlepším střelcem je až osmigólový Mohamed Salah.

Poslední vzájemné utkání dopadlo totální destrukcí. Nebohé Crotone si z Říma odvezlo drtivou porážku 4:0. V posledních pěti zápasech domácí pouze jednou vyhráli a jednou remizovali, jinak třikrát prohráli. Výhru navíc zaznamenali nad sedmnáctým Empoli, kterému také stále hrozí sestup. Řím sice v posledních pěti utkáních jednou škobrtnul na hřišti Sampdorie Janov, kde prohrál těsně 3:2, ale v tomto případě by se nemělo jednat o žádné riziko, i když se hraje na hřišti Crotone.

Za nás je tedy tip jednoznačný – sázka na výhru hostujícího celku. Pro případné vylepšení kurzu můžeme doporučit i sázku, že vyhrají hosté a celkově padne 3 a více gólů, což je vzhledem k děravé obraně domácích a střelecké potenci Džeka a spol. dosti pravděpodobné.

Rate the review