Česko – USA, MS v hokeji, 19. května 2016

Česko – USA, 19. května 2016 od 15.15 SELČ.jjjjj

Tip: Výhra ČR.

Čeští hokejisté se probojovali do čtvrtfinále z prvního místa. Rozhodně to ale neznamená utkání s papírově výrazně slabším soupeřem, v cestě bude Vůjtkovým svěřencům stát výběr USA. Larkin, Wideman, Foligno, Matthews, Nelson. Opravdu skvělí hráči NHL, kteří hrají i ve svých týmech důležitou úlohu (Matthews bude teprve draftován, ale pravděpodobně z první pozice a zahraje si nejslavnější soutěž světa již na podzim).

Slabinou amerického týmu ale je rozhodně velké mládí, hned čtyřem hráčům ještě nebylo dvacet let, celkový věkový průměr 23 let. Přes třicet je jen kapitánu Hendricksovi. Na stranu druhou, mladé pušky dobře střílejí a rychle bruslí. Na český tým to však stačit nebude, v základní skupině podávali naši mnohem lepší výkony. Američané vlastně neměli čtvrtfinále až do poslední chvíle jisté, čtvrtou pozici ale proti slovenským hokejistům dokázali na poslední chvíli uhájit.

Američané také nemají příliš ostřílené brankáře. Kinkade dělá v týmu New Jersey Devils druhým rokem dvojku, Mike Condon odchytal teprve svou první sezonu v dresu Montrealu Canadiens v době zranění Careyho Price. Dominik Furch nebo Pavel Francouz jsou na tom o špetku lépe, první jmenovaný je jasnou jedničkou Avangardu Omsk a podle všeho by měl zápas o semifinále odchytat v české brance právě on.

USA má také v kádru hned sedm mladíků z univerzit. Ti samozřejmě v dohledné době mohou zaznamenat první start v NHL, ale přeci jen ještě nemají zkušenosti s dospělým hokejem na úrovni, kterou světový šampionát má. Ve prospěch Čechů tedy hraje právě ostřílenost kádru. Posil z NHL sice mnoho nedorazilo, na stranu druhou – borci hrající KHL a patřící k oporám svých týmů – ti jsou zde v hojném počtu. Zajímavé bude také sledovat další čtvrtfinálové zápasy. Domácí si to rozdají s Němci, Finové půjdou na Dány a Kanada změří síly se Švédskem…

Rate the review