Česko – Švýcarsko, MS v hokeji, 17. května 2016

Česko – Švýcarsko, 17. května 2016 od 11.15 SELČ. cz

Tip: Výhra ČR. kurz: 1,35 

Navzdory smolné porážce od dánského výběru by neměli mít svěřenci kouče Vůjtka ve skupině A dalších problémů. Švýcaři bojují o postup do čtvrtfinále, kde by nejpravděpodobněji narazili na silnou Kanadu. I to je ale pro stříbrné medailisty ze šampionátu v roce 2013 při současné formě úspěch, stačí skončit v celkovém pořadí skupiny A před Dány, se kterými mají lepší vzájemný zápas. Jinými slovy – Švýcarům jde o všechno, našim hokejistům zase o hodně. V případě porážky by se museli teoreticky stěhovat do Petrohradu a absolvovat souboj o semifinále proti Finsku nebo Kanadě.

To se však nezdá být až tolik reálné. Švýcaři totiž okradli Švédy o body a Seveřané mohou předběhnout český výběr jen v případě, že porazí v úterý domácí Rusko. A to by pak mělo s našimi hokejisty stejný bodový zisk – skončilo by tedy „až“ třetí. Reálná šance na to, aby skončili naši hůře než druzí, se limitně blíží nule. Nejde však jen o nějaký trénink na čtvrtfinále…

Švýcaři mají ve svém týmu několik kvalitních borců, jmenovat můžeme například brankáře Reta Berru, obránce Yannicka Webera nebo útočníky Svena Andrighetta a Nina Niederreitera. To však na české barvy stačit nebude, herní kvalita je rozhodně na straně Vůjtkova výběru. Skvěle sehraná první formace, výtečně chytající brankáři, až na drobné výpadky solidně pracující obrana i bez velkých jmen ze zámoří. V neposlední řadě jde také o napravení lehce pošramocené pověsti, prohrát s Dány by adept na medaili asi vážně neměl.

Výběr soupeře na čtvrtfinále? České hokejisty s největší pravděpodobností potkají Američané, Němci či Slováci. Vybírat si tu moc nelze, ale reprezentace USA je asi nejméně schůdnou variantou. Protože se však zápasy v obou skupinách, které hrají zainteresované týmy, konají ve stejnou dobu, nepůjde nějak kalkulovat. Na tento zápas je třeba se připravit a navodit dobrou herní pohodu pro boj o medaile.

Rate the review