Časté chyby sázkařů

Přestože velké procento sázkařů sází především proto, aby si okořenili sledování svého oblíbeného týmu či sází bez jakékoliv strategie, najdou se jistě i tací, kteří sázení berou jako investici s jasným cílem-ziskem.

Právě sázkaři, sázící bez strategie a plánů, by se mnohdy rádi stali ziskovými, ovšem dělají chyby, které jim to nedovolí. Tou nejzákladnější je, že sází bez stanovení cílů. Ať už by se mělo jednat o cíle krátkodobé či dlouhodobé v horizontu několika let či měsíců, bez plánů a cílů se úspěšné sázení neobejde. Profitující sázkaři si častokrát na začátku měsíce či na začátku jakékoliv etapy stanoví, čeho chtějí v následujícím období dosáhnout. A cílů samozřejmě nelze dosáhnout, když si sázkař nebude pečlivě vést evidenci podaných sázek. Potom se totiž jen velmi těžko dozví, jak rychle se blíží či vzdaluje vytyčenému cíli. Rada je tedy jasná, stanovit si cíle a dělat si pečlivé záznamy sázek.

Další velkou chybou, kterou sázkaři často dělají, jsou odfláknuté analýzy zápasů, na které chtějí vsadit. Mnoho lidi si totiž stále myslí, že člověk, který si sázením vydělává, tedy profesionální sázkař, stráví denně dvě hodiny zjišťováním informací a poté už jen sází a vyhrává. Ale tak to skutečně nefunguje a ani fungovat nemůže. Z mnoha rozhovorů s profesionálními sázkaři se dozvíte, že to je opravdu práce na plný úvazek. Ano, můžete si na rozdíl od klasického zaměstnání sami vybrat pracovní dobu, ale pokud chcete být úspěšní, s kratší pracovní dobou rozhodně nepočítejte.

Jeden profesionální sázkař dokonce v rozhovoru uvedl, že denně stráví u různých statistik a zjišťování informací až 12 hodin ! Dnešní doba je navíc pro sázkaře o mnoho lepší, ale zároveň náročnější než časy minulé. Každý profesionální tým má své webové stránky ( Bet 365 ), kde uveřejňuje aktuální informace o týmu, u individuálních sportů jako je například tenis má prakticky každý hráč účet na sociálních sítích, kde sdílí různé novinky a aktuální informace a jistě by se dalo pokračovat. A právě tyto informace, informace od samotných hráčů, informace ze zákulisí, mohou velmi pomoci při výběru sázkové příležitosti. Ovšem daň za tyto informace je velká časová náročnost.

Rozmach technologií s sebou přináší také mnoho možností, které však sázkaři také velmi často nevyužívají. Jde především o hledání nejlepších kurzů na trhu. Spousta sázkařů má své oblíbené sázkové kanceláře a už se ani nedívají, co jim vlastně nabízí konkurence. A jako v každém jiném oboru, konkurence nikdy nespí. Ačkoliv se hledání a sázení nejlepších kurzů může jevit jako náročnější, především proto, že je třeba mít otevřený účet u více sázkovek, rozdíly v kurzech jsou někdy tak obrovské, že rozhodně stojí za to mít v záloze několik sázkových kanceláří. Mezi ně by rozhodně měla patřit například Unibet, jelikož nabízí velmi slušné kurzy.

Autor: Luboš Řepa

Rate the review