Preview EL: Villarreal-AS Řím

Souboj dvou celků, které lze řadit do širší evropské špičky, to bude duel mezi Villarrealem a AS Řím. V tomto souboji jen těžko hledat favorita. Co je však možné bez obav slíbit, je perfektní podívaná pro fanoušky obou celků.

Villarreal

Španělský celek si opět zvyká na souboje na evropské scéně. Ačkoliv postoupil ze skupiny L jako druhý s poměrně nevyrovnanými výkony, s postupem času se jejich výkony lepší a gradují. V domácí lize si Villarreal nevede vůbec zle. Momentálně se nachází na šesté příčce s jen minimálním odstupem na pozice, které by mu zajišťovaly alespoň kvalifikaci o Ligu mistrů pro příští rok. Právě na této skutečnosti bude velmi záležet v souboji s AS Řím. Vidina postupu je jistě velmi lákavá, ovšem znamená to roztříštit síly na dvě soutěže a jen velmi těžko odhadovat, zda toto Villarreal učiní. Rozpačité výkony v základní skupině této teorii jen přitakávají. Pokud však Villarreal nalezne dostatečnou motivaci, může se v klidu rovnat a možná i porazit svého soka ve vyřazovací fázi.

AS Řím

Italský celek je na tom v domácí soutěži o poznání lépe. Nachází se na druhé příčce a ani ztráta na první Juventus není nikterak velká. Do karet jim navíc hraje parádní forma, kterou v posledních týdnech nabrali. Do vyřazovací části Evropské ligy se italský celek probojoval po slušném výkonu v základní části, kdy ve své skupině neprohrál jediný duel a postoupil z prvního místa. Stejně jako u Villarrealu se však nabízí otázka, zda je pro tento velkoklub Evropská liga dostatečnou motivací proto, aby riskoval rozložení sil do více soutěží a tím ohrozil svou současnou pozici v domácí lize. Pokud však má AS Řím alespoň nějakou drobnou výhodu oproti svému soupeři, pak je to právě v šířce kádru a v počtu kvalitních hráčů ,kteří se mohou do hry zapojit.

Shrnutí

Tento duel bude především o motivaci. Pokud ji jeden z týmu nebude mít dostatečnou, nepostoupí. Uvidíme tedy, jak na tom oba celky budou. V případě dostatečné motivace u obou celků poté mohou o postupu rozhodovat skutečně jen maličkosti.

Autor: Luboš Řepa

Rate the review