Boj o titul jde do druhé poloviny

Česká fotbalová liga se přehoupla do své druhé poloviny. Aspirantů na titul je hned několik a po několikaleté přestávce je mezi nimi i pražská Slavie. Nejlepší výchozí pozici má však nyní obhájce titulu z Plzně.

Plzenští jdou do druhé poloviny ročníku s náskokem jednoho bodu na druhou Slavii, ovšem mají zápas k dobru, v případě výhry by tedy jejich náskok činil už čtyři body. V zimním přestupním okně posílila Plzeň už tak perfektně fungující obranu, ta inkasovala v podzimní části pouhých devět branek a je v tomto ohledu nejlepší v celé lize. Dá se tedy očekávat, že Plzeň bude i na jaře podávat skvělé výkony jako na podzim. Bude mít silnou obranu a je tedy velmi pravděpodobné, že bude opět dostávat jen velmi málo branek. U tohoto týmu se na jaře tedy rozhodně vyplatí sázet na výhru a odvážnější sázkaři mohou zkoušet i výhru s handicepem, ke které by měla pomoci už zmiňovaná skvělá obrana a silný útok.

Druhý celek podzimní části, pražská Slavia, přes zimu opět posílila. Přivedla několik kvalitních hráčů, především do obrany, a jejich kádr nyní vypadá na papíře opravdu silně. Velkou nevýhodou však bude velké množství nově příchozích hráčů, kteří než si zvyknou na systém, který Slavia preferuje, může to chvilku trvat. Ačkoliv je na tom Slavie co se týče postavení v tabulce velmi dobře, jako hlavního aspiranta na titul ji řadit nelze, právě kvůli nesehranosti. Od tohoto týmu se dá tedy v jarní části očekávat několik překvapivých výsledků nebo lépe řečeno zaváhání.

Posledním celkem, který ještě může pomýšlet na titul, je druhý pražský celek Sparta. Ta v zimním přestupním okně příliš aktivní nebyla, ale spoustu hráčů, kteří na podzim absentovali kvůli zranění, se nyní vrátí do sestavy a tak Sparta kvalitu rozhodně mít bude. Od tradičního aspiranta na titul se tedy opět dají očekávat kvalitní a vyrovnané výkony. Boj o titul navíc rozhodně není ztracený, jelikož na první Plzeň ztrácí Sparta momentálně sice čtyři body, ale s Plzní se v jarní části utká na domácím hřišti, kde bývají letenští pravidelně velmi silní a nebezpeční.

Ze závětří ještě můžou útočit Zlín a Mladá Boleslav, ale nedá se předpokládat, že by některý z těchto celků nějak výrazně promluvil do boje o titul. Zlín je sice čtvrtý se ztrátou pouhého bodu na Spartu, ale v zimním přestupním okně prodal několik důležitých hráčů, které nedokázal kvalitně nahradit. Dá se tedy očekávat, že výkonnost tohoto celku půjde dolu. Boleslav sice udržela kostru týmu pohromadě, ale jejich bodová ztráta je už výraznější a navíc jejich kádr nedosahuje takových kvalit, jako třeba u Sparty nebo Plzně.

Autor: Luboš Řepa

Rate the review