Analýza sportovní události

Pokud se chcete věnovat sportovnímu sázení opravdu trochu vážněji, jistě vás nemine několik desítek nebo třeba i stovek či tisícovek analýz. Jak by takové analýzy sportovních událostí měly vypadat ?

Prvním krokem, který musí sázkař při své analýze udělat, je zevrubně probrat statistiku daných mužstev. A to nejen jejich postavení v tabulce a vzájemné zápasy, ale také jejich aktuální formu, počet vstřelených branek na domácím a cizím hřišti a tak dále. Jedná se sice o tu nudnější část analýzy, ale pro správný konečný tip je velmi důležitá. Každý sázkař si navíc po čase najde správné stránky na zjišťování těchto informací a tak mu po nějaké době tato část analýzy už nemusí ani zabrat tolik času.

Další částí by měli být informace, které jsou dostupné na oficiálních stránkách týmů a sociálních sítí. Tam kluby zveřejňují aktuální dění či zranění hráčů, což jsou informace samozřejmě velmi důležité. Kromě klubů mají již v dnešní době profil na sociálních sítích i samotní hráči, kteří tam poustují novinky. I zde je třeba nahlídnout, protože se tu můžou objevit zajímavé informace, které budou mít vliv na následující zápas.

Sázkař, pokud chce být úspěšný, musí při své analýze jít skutečně do detailů. V takovém případě je třeba si zjistit i to, kolik diváků chodí na domácí zápasy daného celku a zda dokáží vytvořit atmosféru, která hráče moticuje k podání nejlepšího výkonu. Zanedbávat by se nemělo ani to, jak daleko musí celky cestovat k zápasu, zda pro přepravu využívají pohodlné letadla nebo jezdí autobusem. Jak náročný měli program a kolik zápasů odehráli v předchozích dnech. Nebo zda měli dostatek času na trénink a regeneraci.

Poslední krok by měl určit, zda-li je výše kurzu, kterou nastavili sázkové kanceláře, správná. Během své analýzy si sázkař určí, za jaký kurz je ochotný danou příležitost vsadit. Pokud však kurz neodpovídá jeho požadavkům, měl by se této příležitosti vyhnout. Záleží pak samozřejmě na každém, zda-li je ochotný akceptovat i nižší kurz, než by požadoval, protože do zapadá do jeho herní strategie, nebo jestli bude hledat dál zajímavější sportovní události s lepším kurzem.

Autor: Luboš Řepa

Rate the review