24. kolo Bundesligy, Lipsko – Wolfsburg, 11. března

24. kolo Bundesligy, Lipsko – Wolfsburg, 11. března od 15:30 SEČ

Tip: Výhra Lipska.

Čas se krátí a fotbalové Lipsko si nemůže dovolit jediné škobrtnutí, pokud si chce uchovat naději na zisk mistrovského titulu z německé Bundesligy. V sobotu čeká druhý tým tabulky utkání s trápícím se Wolfsburgem. Po zaváhání z minulého týdne, kdy Lipsko jen remizovalo s Augsburgem, potřebuje tým zabrat a bez zaváhání získat všechny tři body.

Nemělo by to být nic složitého. Wolfsburg se trápí a je v současnosti až na patnáctém místě tabulky. Už má stejný počet bodů jako Hamburg, který je na šestnácté pozici znamenající baráž. Bodovat dokážou hosté jen velmi zřídka. Minulý týden se jim to povedlo díky bezbrankové remíze s Mainzem. Předtím ale prohráli dvě utkání. Velmi mrzuté vystřízlivění po nadějné výhře nad Hoffenheimem na začátku jarní části ročníku.

Lipsko je na tom podstatně lépe. S bezpečným šestibodovým náskokem si drží na druhém místě tabulky. Sedm bodů ztrácí na vedoucí Bayern a rozhodně ještě nic není ztraceno. Teprve v jarní části Lipsko poprvé poznalo porážku. A to dokonce dvakrát za sebou, když napřed překvapivě podlehlo doma Hamburku a poté Monchengladbachu. Tým moc dobře ví, že další zaváhání už zkrátka není možné.

Domácí těží hlavně z gólových příspěvků Tima Wernera, který už se letos trefil čtrnáctkrát. Sekunduje mu Emil Forsberg se sedmi přesnými zásahy. Wolfsburg se ale v ofenzivě trápí. Nejlepším střelcem je sedmigólový Mario Gomez, jeho spoluhráči se ale trefují spíš výjimečně. Celý tým dal letos jen 21 branek, zatímco jich ale 34 dostal. To není zrovna nejlepší vizitka, horší útok už má v letošní sezoně jen beznadějně posledmí Darmstadt.

Co tedy očekávat v tomto zápase ze sázkařského hlediska? Jednoznačně můžeme doporučit sázku na výhru domácích. Ti už si nedovolí žádnou chybu a trápící se Wolfsburg by měli s přehledem a lehkostí porazit.

Rate the review