Category Archives: Sázení

Vliv počasí na sázení

bet365 live sazky

Jistě se vám nejednou stalo, že vámi vsazený zápas dosti ovlivnilo počasí. Něco, s čím bohužel nemůžeme nic dělat. Právě proto bychom i tento zdánlivě nedůležitý aspekt měli mít na paměti, když tvoříme tiket.

Největší vliv má počasí tradičně na fotbal. Deštěm nasáhlé hřiště je mnohem rychlejší, míč rychleji klouže a hraje tak do karet útočícím celkům. Nejednou jsme viděli obrovskou chybu brankáře, který nedokázal zkrotit rychlý míč na promáčeném trávníku a dostal tak laciný gól. Ovšem je třeba dát pozor na to, jak hustě prší. Jelikož se totiž jedná o velmi hustý a intenzivní déšť, hřiště nasákne příliš a získá tak opačné vlastnosti než v prvním případě. Tedy míč se bude v kalužích neočekávaně zastavovat a možnosti pro kombinační a útočný fotbal budou minimální. V tomto případě platí, že v takovýchto zápasech příliš mnoho branek nepadá.

Vlivu počasí se však nevyhneme i v tenise. Tam se sice za deště nehraje, ale právě to může být důležitý aspekt, který rozhodne o vítězi. V mezičase, kdy se čeká, až přestane pršet, se totiž může vrátit do pohody, jak psychické tak fyzické, momentálně prohrávající hráč, který nabere sil k následnému obratu. Pokud má za sebou hráč náročný program z předchozích kol a nastupuje proti evidentně čerstvějšímu soupeři, může mu déšť opět pomoci k nabrání sil, zatímco jeho protivníka utlumí z euforie. Vliv počasí je tedy nutno sledovat i u sportů, se kterými zdánlivě nemá nic společného. Využít toho můžeme u sázkových kanceláří, které na tento aspekt příliš často nehledí.

Dalším sportem, kde počasí ovlivňuje průběh a dost možná i výsledek klání je americký fotbal. V našich končinách nepříliš oblíbený a sázený, ale přesto se v nabídkách sázkových kancelářích objevující. Zde může a bude mít vliv například silný vítr, který znevýhodní celky, které spoléhají na dlouhou rozehrávku. Déšť v kombinaci s vítrem navíc rozhodně ovlivní výkon klíčového hráče týmu, quarterbacka, který může mít problémy s přesnými pasy, který jeho celek k vítězství potřebuje. Vliv počasí je tedy nezpochybnitelný a při tvorbě analýzy by měli sázkaři dbát i na tento častokrát zapomenutý aspekt.

Autor: Luboš Řepa

Jsou všichni prodejci tipů podvodníci ?

V posledních několika letech se velmi rozmohl fenomén prodeje sportovních tipů od profesionálů. Slovo profesionálů si dle uvážení může každý dát do uvozovek. Proč ale ne všichni takoví prodejci jsou podvodníci ?

První věc, která jistě zarazí mnoho sázkařů nebo třeba i jen obyčejné lidi, je fakt, proč vlastně úspěšný sázkař, který si říká profesionál, nabízí své tipy ? Proč na ně nesází ze velké peníze sám a nenechává si pro sebe ? Na tuto zdánlivě těžkou otázku je vlastně velmi jednoduchá odpověď. Oni to dělají nebo by v některých případech rádi dělali, ale nemohou. Dlouhodobě úspěšný a ziskový sázkař v žádném případě neunikne očím sázkových kanceláří a především malé sázkové kanceláře, které ještě nemají takové jméno, se snaží takovéto hráče eliminovat. Někdy i dost brutálním způsobem, kdy jim zkrátka zablokují účet, ke kterému se již dotyčný nepřihlásí, a nebo pouze dají danému sázkaři limit, kolik může maximálně vsadit. Netřeba zdůrazňovat, že tyto limity jsou směšně malé a nemá v podstatě význam sázet.

A takový úspěšný sázkař tedy hledá způsob, jak své kvalitní tipy zpeněžit. A jako první možnost se nabízí prodej těchto tipů. Ovšem díky tomu, jak je dnes internet zahlcen těmito službami, je opravdu velmi těžké rozeznat, zda-li se jedná opravdu o profesionálního sázkaře nebo jen o podvodníka.

Na co je třeba si v těchto případech dávat největší pozor, je historie tipů daného sázkaře. Často se totiž stává, že svou historii maže, aby jeho tipy vypadaly bezchybně. Pokud tento způsob jednání u někoho zjistíte, může si být jistí, že se o profesionála opravdu nejedná. Dále je třeba zjistit, zda-li prodejce nabízí i nějaké volné tipy, které jsou k sehnání zadarmo a jakou mají tito tipy úspěšnost. Pokud dobrou, jistě se nemusíte bát zaplatit mu za tipy VIP.

Velmi důležitá je v sázkařském světě rychlost. Proto si ověřte, jak dlouho před začátkem zápasů vám bude tipař své tipy zasílat a jakým způsobem. Je sice hezké dostat správný tip s hezkým kurzem, ovšem pokud se k němu dostanete jen chvilku před zahájením utkání k ničemu vám nebude. Profesionální tipéři, jenž své tipy prodávají, jsou bohužel kvůli velkému počtu podvodníků v tomto odvětví téměř démonizováni, ovšem pravdou zůstává, že i opravdoví profesionálové se zde najdou, jen je třeba jejich hledání věnovat větší úsilí.

Autor: Luboš Řepa

Sestavte úspěšný akumulátor

Takzvané akovky jsou mezi sázkaři velice populární. Můžete si díky nim přijít i na velmi slušnou výhru. Čemu se ale při takových sázkách vyhnout a co naopak vyhledávat ? To se dozvíte v dnešním článku.

Jistě už jste využili i vy nabídky sázkových kanceláří a vsadili klasickou akovku s hromadou sportovních událostí. Pro zábavu to jistě špatné není, ale pro ziskovost určitě. I při sázení akovek je totiž třeba mít systém, jakým tyto sázky vedeme. Pokud jste však příležitostný sázkař a sázíte pro zábavu, lze doporučit klasickou ,,plachtu,, s hromadou zápasů, pro ostatní to však dobrý způsob není. Přečíst si můžete i článek o bezrizikových sázkových příležitostech.

První strategií může být, že na svém tiketu budete upřednostňovat pouze celky, které mají výhodu domácího prostředí. Tam jsou celky pravidelně silnější než ve venkovních zápasech. Opět zde platí, že je velmi důležitý i počet vsazených zápasů. Obecně se doporučují maximálně čtyři. S každým dalším vsazeným zápasem sice roste případná výhra, ale zároveň se také snižuje pravděpodobnost, že ji dosáhnete.

Druhou strategií můžou být sázky na outsidery. U tohoto tipu akumulátoru, kdy bude sázet na papírově slabší celky, je výhoda, že i při malém počtu zápasů můžete dosáhnout slušné výhry, jelikož budete mít vysoké kurzy. Zvláště v tomto případě se doporučuje nedoplňovat tiket ,,tutovkou,, s nízkým kurzem. Není totiž nic horšího, než když vám tiket s vysokými kurzy a výhrou nakonec zkazí zápas, kterým jste chtěli jen o trochu zvednout kurz a ve kterém jasný favorit zápas prohraje.

Další strategií u akovek jsou sázky na favority zápasů. Tady však budeme řešit problém s nízkým kurzem a o to více je třeba zápasů. S tím se však opět zvyšuje riziko prohry. Měli bychom se držet zásady, že více než čtyři zápasy do akovky nepatří. Navíc jsme zde uvedli jen některé příklady strategií, svůj sázkařský repertoár můžete doplnit i o strategii, kterou jste vymysleli sami, kreativitě se v sázení meze rozhodně nekladou.

Autor: Luboš Řepa

Jak se zlepšit v sázení ?

Unibet tenis Norway

Ať už se jedná o osobní život nebo o ten sázkařský, velmi důležité pro jeho kvalitu je progres. Neustále se snažit na sobě pracovat a zlepšovat se. Pokud budete takto nastaveni, úspěch se jistě dostaví. Dnes si představíme pár rad.

Informace jsou klíč. To je základní motto každého sázkaře, ovšem co to vlastně znamená ? Podívat se na vzájemné zápasy dvou celků, které proti sobě nastupují a poté ještě na jejich postavení v tabulce ? To však nestačí. Snažte se využít každou chvilku k získaní nových informací. I třeba sportovní reportáž, kterou jste poslouchali třeba je napůl, vám může vyvstanout na mysli ve chvíli, kdy chcete vsadit na nějaký celek, jehož se zpráva týkala. Díky pokroku technologií máme v podstatě neomezené možnosti v získávání informací. Televize, rádio, internet, vše hraje v náš prospěch a všechny média na nás valí jednu informaci za druhou generic lexapro. Zkuste se na tyto informace soustředit a shromažďovat je, není to tak těžké jak se může na první pohled zdát.

S výše zmíněných bodem souvisí i fakt, že je zkrátka třeba vidět více než jen statistiky a holá čísla. Udělejte si čas a podívejte se na záznamy zápasů týmů nebo hráčů, které chcete vsadit. Ačkoliv je to časově náročnější, informace, které díky tomu získáte jsou důležité. Můžete se sami přesvědčit, jaký má na tým vliv například ztráta klíčového hráče a jak celá hra týmu po této ztrátě vypadá. I tenistů si můžete udělat obrázek, jaký je jejich nejsilnější úder či naopak největší slabina a zda-li jí dokážou soupeři využít ve svůj prospěch.

Sázkaři rádi občas zaloví i do kalných vod exotických sázek. Ať už jde o volbu prezidenta nebo jinou společenskou událost, která se sportem vlastně nesouvisí. Naše rada zní, rozhodně se těmto sázkám vyhýbat, dokud nebudete ziskoví. Samozřejmě, pokud se jedná o sázku za deset korun, nic se nestane, když prohrajete, ale někteří sázkaři jsou schopni i do těchto sázkových příležitostí vložit vysoký vklad, který jim poté může chybět při sázkách na klasické sportovní klání.

Pokud máte pocit, že ve svém sázkařském životě stagnujete a nějaký progres je v nedohlednu, nebojte se ohlídnou po pomoci. Ať už je to spojení sil s konkrétním sázkařem nebo přidání se nové komunity, například do njaké skupiny na internetu, získáte tím nové myšlenky a nápady a jistě i nové tipy. I vy můžete předat své zkušenosti ostatním a zároveň čerpat ty jejich. Pokud jste navíc poměrně úspěšný sázkař, nalezení některé takové komunity jistě nebude problém.

Autor: Luboš Řepa

Jak stádový efekt ovlivňuje sázkaře ?

Vlastní myšlení a názory jsou upozaděny a lidé jednají tak, jak jedná většina. V naší oblasti tedy sází tak, jak sází většina sázkařů. Už jste někdy tento jev zažili ? Pokud ano, propadli jste stádovému efektu, jednomu z nejnebezpečnějších v kurzovém sázení.

Stádový efekt je něco, čemu velmi často podléháme i v osobním životě. Je to stav, kdy ignorujeme vlastní kritické myšlení a nahradíme ho myšlením kolektivním. V podstatě vaše názory a dojmy vytváří někdo jiný, nikoliv vy. Ovšem právě vlastní myšlení je pro úspěšné sázení klíčové. Nejednou se jistě stalo, že zápas, který byl brán jako tutovka, nevyšel. Mnoho lidí na něj vsadilo, aniž by předtím udělalo svou pečlivou analýzu. A na stádový efekt hraje také mnoho bookmakerů, kteří díky tomuto jevu podhodnocují kurzy na některé sportovní příležitosti, jelikož vědí, že na ně lidi budou sázet i přes nevýhodný kurz. Jako příklad z nedávné doby si můžeme uvést například finále French Open mezi Novakem Djokovicem a Stanem Wawrinkou. Kurz na Djokovice byl zhruba 1,3 a spousta lidí podlehla stádovému efektu a tento jasně nevýhodný kurz vsadil.

Jak se tedy stádovému efektu vyhnout ? Vlastně celkem jednoduše. Je třeba mít na paměti, že sázení, pokud ho berete opravdu vážně, je zkrátka investice, což je již několikrát omílané heslo, a jistě nechcete, aby o tom, jestli vyhrajete nebo ne, rozhodovaly názory a dojmy někoho jiného. Je samozřejmě důležité znát názory nebo třeba i typy ostatních sázkařů, ale největší váhu by pro vás stále měl mít váš vlastní úsudek. Při tvorbě analýzy zkuste vypnout emoce a předsudky a dělejte ji jak nejlépe dokážete. Okolní vlivy a názory ostatních prostě musíte ignorovat a soustředit se na vlastní práci.

Pokud vám tedy po závěrečném hodnocení své analýzy vyjde, že by měl vyhrát jiný tým, než kterému všichni tak bezmezně věří, nebojte se ho vsadit, vždyť jste k tomu došli vlastním myšlením a po vlastní analýze, nemuseli jste slepě důvěřovat někomu jinému. Myslím si, že i v případě prohry pak budete mít lepší pocit. Pokud vám z předzápasového shromažďování informací vyjde, že by měl skutečně vyhrát celek, jenž je všeobecně považován za favorita, taktéž ho vsaďte. Budete sice sdílet názor většiny, ale po svém zhodnocení situaci, nikoliv po zhodnocení situace někým jiným.

Autor: Luboš Řepa