Category Archives: Sázení

Zvyšte úspěšnost svých tipů

Každý sázkař to jistě už zažil. Nedaří se, série proher rostou a tipér zoufale hledá způsob, jak tomu zamezit. Ve chvílích krize vám může pomoci pár osvědčených rad zkušenějších sázkařů.

První radou je najít hodnotu v kurzech, které sázíte. Kurz určuje pravděpodobnost, jak daný zápas dopadne. Ovšem tuto pravděpodobnost a následný kurz nám vypočítávají a podsouvají sázkové kanceláře. Zkuste si sami určit, jak pravděpodobný je výsledek určitého zápasu. A pokud dospějete k názoru, že možnost výhry celku nebo hráče je mnohem vyšší, než za jaký jej považuje sázková kancelář, nebojte se ho vsadit useful site. Právě jste totiž našli zápas s hodnotou a na něj se vyplatí vsadit. Opět de platí mnohokrát omílané pravidlo, že čím více se o zápasu dozvíte, čím více informací máte k dispozici, bude se vám hodnotný kurz hledat mnohem snáze.

Pokuste se sázet pouze ,,tutovky“. To jsou zápasy, po jejichž analýze vám nevyvstane prakticky žádný otazník ohledně vítěze zápasu. Ať už se jedná o zranění klíčových hráčů nebo únavu z cestování, všechny indície by měly vést ve prospěch jednoho celku, jehož výhru poté sázíme. Velmi častou chybou sázkařů je to, že si už před zjišťováním informací o zápase zaškatulkují, kdo daný zápas vyhraje. Indicie, které potom mohou vést k tomu, že by zápas nemusel být tak jistý, jak se může na první pohled zdát, mají tendenci zlehčovat nebo dokonce přehlížet, což je obrovská chyba. Ke každému sázenému zápasu by měl tipér přistupovat s nadhledem, bez ohledu na to, komu fandí či jaký tým má radši a jaký méně. Přeci jen, pokud chceme sázením vydělávat, musí své vklady brát jako investici.

Jako poslední třeba uvést také to, aby sázkaři nespoléhali na služby jen jedné sázkové kanceláře, ale aby měli hned několik hráčských účtů. Důvod je samozřejmě prostý. Je třeba mít více možností a vybírat z nich tu nejlepší. Pochopitelně mluvím o výši kurzu. Proč nevyužít tak bohaté nabídky, kterou nám sázkové kanceláře v dnešním přetechnizovaném světe nabízejí ? Vyšší kurzy vám sice nezaručí vyšší úspěšnost tipů, ale můžete díky nim rozšířit svůj bankroll a minimalizovat své ztráty.

Autor: Luboš Řepa

Strategie pro líné sázkaře

Ne každý na kurzovém sázení vydělává, ale rozhodně každý by tak chtěl. Ovšem sázkaři, kteří neprovádějí důkladné analýzy k tomuto výsledku dojít nemohou. V dnešním článku si představíme několik sázkařských strategií, které používají ”líní” sázkaři.

Jedna z nejznámějších sázkařských strategií pro sázkaře, kteří se nechtějí nebo kvůli časové tísni nemohou zdržovat důkladnou analýzou, je sázení na outsidery hrající na domácím hřišti. Tato strategie je stará skoro jako sázení samo. Ovšem vyplatí se ? Z dlouhodobého hlediska nikoliv. K tomuto faktu v posledních letech přispívají také samotné sázkové kanceláře, které na domácí celky, ač slabší než je jejich protivník, vypisují dost často podhodnocené kurzy a díky tomu není možné na této strategii z dlouhodobého hlediska profitovat.

To však neznamená, že by se sázení na domácí outsidery nemělo sázet vůbec. To rozhodně ne. Avšak je třeba si zjistit alespoň minimální informace o celku, ne nějž sázíme. Především to, zda-li v domácích zápasech tento celek body opravdu sbírá. Celek, hrající na domácí půdě a jenž je sázkovkami považován za outsidera, je outsider většinou právě kvůli tomu, že kvalita hráčů je na straně hostů. Musí se tedy najít prvky, kterou tuto výhodu hostujícího celku vyruší. Jako první je délka cesty, kterou hosté musí na zápas urazit. Musí podstoupit několikahodinový let nebo snad jsou v místě konání zápasu za pár desítek minut autobusem ? To vše hraje důležitou roli. Dále poté hrají prim fanoušci. Podporují svůj celek v hojném počtu a dokáží jej vybičovat k tomu, aby se mohli rovnat i se silnějším celkem ? A co třeba zranění klíčových hráčů v táboru soupeře ? To by mohlo také narušit jejich předpokládanou dominanci.

Další populární taktika je přesně opačná než ta předchozí. Sázení na jasné favority zápasu. Na celky, které prostě musejí vyhrát. Díky tomu, že je na tyto celky vypisován mnohdy kurz nepřevyšující hranici 1,2, musí být sázkář při této strategii mnohem úspěšnější než při sázení na oustsidery, aby se mu jeho peníze vrátili. Samozřejmě se najdou výjimky, kdy sázkové kanceláře nabízejí hodnotný kurz i na jasné favority zápasu, ale těch opravdu moc není. I zde je ovšem nutné sledovat několik atributů. Například již několikrát zmiňované zranění důležitých hráčů. Dále pak jistě únavu z cestování a v neposlední řadě také to, jak velká je možnost, že favorit slabší celek podcení nebo nenajde dostatek motivace k tomu, aby ze sebe vydal to nejlepší. Bez alespoň drobné analýzy je i tato strategie z dlouhodobého hlediska neúspěšná. Je to jedna z nejpopulárnějších strategií u rekreačních sázkařů, kteří tímto ”krmí” sázkové kanceláře.

Jako poslední si ve výčtu sázkařských strategií pro líné sázkaře dovolujeme uvést takzvané slepé následování odborníka. Mnohdy se totiž jedná o samozvaného odborníka, jehož úspěšnost rozhodně nedosahuje profesionální úrovně. Pokud byste chtěli využít tuto strategii, v první řadě se podívejte na historii tipů daného odborníka. To samotné ovšem nestačí. Je si třeba také pohlídat, zda-li historie tipů není upravována a stylizována, aby vypadala lépe než ve skutečnosti je. Sázet podle zkušenějšího sázkaře může být samozřejmě výnosné, ovšem zde platí, že čím delší sledování vaše guru, tím větší pravděpodobnost budoucího zisku. Přesto se domnívám, že největší hodnotu a šanci na úspěch má sázkař pokud si provádí vlastní analýzy a spoléhá se především na sebe.

Autor: Luboš Řepa

Jak využít brzké vstřelení branky ve svůj prospěch ?

Brzké vstřelí branky, ať už hostujícím či domácím celkem, není ve fotbalovém světe nikterak výjimečným jevem. Ovšem jak se s nastalou situací popasovat a rozšířit díky ní i svůj bankroll ? To je tématem dnešního článku.

Pokud jste si vsadili na daný zápas již před zahájením a jako svého favorita vybrali hostující celek (počítáme-li s tím, že se jednalo o sólo sázku na jedno utkání), nemůže pro vás nastat lepší scénář, než vstřelení brzké branky vámi vsazeného celku. Ovšem, pravděpodobnost, že bude sázka úspěšná se samozřejmě zvyšuje, ale zároveň s tím letí nahoru i kurz na opačný celek či na neprohru opačného celku. Pokud nemáte rádi vyšší hladinu risku, je právě toto ideální chvíle, kdy můžete svou prvotní sázku pojistit při LIVE sázce a už po pár minutách hry mít v podstatě jistotu výhry, ať zápas dopadne jakkoliv.

Pokud však patříte mezi sázkaře, kteří holdujíc spíše pouze sázení během fotbalového utkání, i vám se v nastalé situaci naskýtá několik možností. Jestliže v prvních minutách hry padne branka, o níž se postará papírově slabší mužstvo, je velmi pravděpodobné, že tento celek bude chtít svůj nečekaný náskok uhájit a vsadí po zbytek zápasu spíše na defenzívu. Což je scénář, který je k vidění také velmi často. Ovšem v rozporu s tímto, roste kurz na počet branek v zápasu. Statistici spočítali, že brzká branka znamenala pouze u 60% zápasů Premier League v roce 2010, že v utkání padne tři a více gólů. Zdá se vám to i přesto mnoho ? V žádném případě. Po brzkém vstřelení branky stoupá kurz na méně jak tři branky v zápase mnohdy až k hodnotám 4,00. Takové kurzy nabízí třeba sázková kancelář Unibet. A čtyřicetiprocentní pravděpodobnost za kurz 4,00 ? To je něco, co se v sázkařském světě příliš často nevidí a je třeba to trestat.

Brzké vstřelení branky favorizovaným celkem může opět přinést hned několik možností. Rozhodně je třeba sledovat, jak se k této situaci postaví prohrávající a slabší tým. Může se snažit o okamžité vyrovnání, čímž opět otevírá svou obranu a hrozí, že dostanou branku další. Nebo je zde možnost, že hráčí prohrávajícího mužstva nezpanikaří, budou se dále soustředit na propracovanou defenzívu a především budou chtít eliminovat riziko vstřelení branky vedoucího celku, který by znamenal již stav 2:0. Pokud hraje opravdu slabý celek s jasným favoritem, může se stát také to, že se outsider po brzké obdržené brance bude soustředit na udržení důstojnosti, jelikož to, že prohraje, se všeobecně očekávalo, po brzké brance se však zvyšuje riziko nedůstojné prohry, které se jistě bude chtít vyhnout.

Brzké vstřelení branky tedy rozvíří vody a rozhodně je u sázkařů oblíbenější tento scénář (samozřejmě za předpokladu, že před utkáním nevsadili na nyní prohrávající tým), než mučivě nudná hra a stav 0:0, při kterém je velmi těžké najít hodnotnou sázku kam umístit své peníze.

Autor: Luboš Řepa

Seriál: Sázení na Grandslamy-US Open

Jako čtvrtý a poslední díl našeho miniseriálu o sázení na tenisové Grandslamy, si představíme americké US Open. Pravidelně nejlépe dotovaný turnaj ročníku se odehrává na konci sezóny, což může nahrávat do karet překvapivým výsledkům.

Ačkoliv se po US Open hraje ještě několik turnajů, je vyhlášení vítěze na stadionu Arthura Ashe, mimochodem největší tenisový stadion na světě, neoficiálně považován za ceremoniál k ukončení sezóny. Alespoň tak to někteří lidé vnímají, přestože je třeba ještě na programu populární Turnaj Mistrů. Ale to nechme nyní stranou a pojďme se podívat na to, co z US Open dělá tak specifický turnaj a jak na něm vydělat. Turnaj se odehrává na venkovních dvorcích s tvrdým povrchem, takže opět je zde velmi důležité kvalitní podání. Jelikož je kurt tvrdý a rychlý, není zde k vidění mnoho opravdu dlouhých výměn, jako například na French Open.

V potaz je třeba také vzít fakt, že se jedná už o konec sezóny a hráči mohou být unaveni. Nic na tom nezmění ani nejvyšší dotace, které navíc každý rok narůstají. I pro špičkové hráče je velmi těžké udržet si celou rok konstantní formu na vysoké úrovni, a tak se zde odehrávají mnohdy velmi překvapivé výsledky na úkor favoritů. Právě únava je důležitým indikátorem, na koho vsadit. Sázkaři by navíc měli mít zjištěno, jak dlouho dobu na regeneraci měli hráči a kdy odehráli poslední turnaj. A samozřejmě s jakým výsledkem. Důležité je také publikum, které každý rok tlačí své domácí hráče. Proto především v úvodních kolech se jistě vyplatí najít hodnotu v sázce na některého domácího hráče, který by mohl třeba i favorizovaného soupeře zaskočit.

Devízou amerického US Open jsou noční zápasy, hrající se pod umělým osvětlením. Tyto zápasy pravidelně přilákají velký počet fanoušků a především televizních kamer. Především na mladé a nezkušené hráče může být tento tlak až příliš velký a mohou v zápase úplně vyhořet. Samozřejmě je na tyto příležitosti lepší sázet ještě před začátkem zápasu než v jeho průběhu, jelikož kurzy na hodnotné handicepy velmi rychle padají v případě, že je vidět, jak mladý hráč tlak neunáší. Velmi dobré kurzy v této oblasti nabízí například sázková kancelář Bwin.

Také je třeba mít na zřeteli, že na tomto turnaji často prší a zápasy jsou přerušovány. Do spíše nahrává do karet outsiderovi zápasu, jenž se může během vynucené přestávky dát dohromady a načerpat nové síly. Naopak favorit duelu může vypadnout z tempa a zápas ztratit. Opět se tedy vyplatí mít založený hráčský účet u sázkové kanceláře s kvalitní nabídkou live příležitostí.

US Open přeje tedy především hráčům s kvalitním servisem, kteří mají dobrou fyzickou kondici a nejsou tolik unaveni z průběhu sezony. Vnější vlivy jako vítr nebo vedro zde nehrají takovou roli jako například na Austrlian Open a tak se při kvalitní předzápasové analýze můžete velmi snadno dostat do zelených čísel. Pro sázkaře se jedná o jeden z nejoblíbenějších turnajů v roce.

Autor: Luboš Řepa

Seriál: Sázení na Grandslamy-Wimbledon

Ve třetím díle našeho seriálu se zaměříme na nejtradičnější turnaj vůbec, Wimbledon. Tenisty je tento turnaj považován za vrchol sezóny a úspěch zde se cení více než na jakémkoliv jiném turnaji. Jaká specifika turnaj nabízí ? To je předmětem dnešního článku.

Nejdůležitější aspekt je samozřejmě opět povrch, na kterém se turnaj odehrává. Je jím tráva. Tento povrch nahrává do karet především hráčům s kvalitním servisem. Tráva je na rozdíl od francouzské antuky, na níž se odehrává druhý Grandslam sezóny o němž jsme již psali, velmi rychlá a je zde k vidění minimum dlouhých výměn. Výhodu tady také mají hráči, kteří dokáží výměnu zakončit u sítě. Po kvalitním servisu a náběhu na sít, má bránící hráč jen malou šanci získat fiftýn. Některé sázkové kanceláře nabízejí možnost vsadit na počet es v zápase a over se zvláště na tomto turnaji vyplatí. O tom, jak těžké je vzít podání kvalitnímu servismanovi může svědčit i legendární zápas Nicolase Mahuta s Johnem Isnerem, který skončil výsledkem 70:68 v pátém setu.

Tím se dostáváme k další zvláštnosti tohoto turnaje. V pátém setu se za stavu 6:6 nehraje tie break, ale hráč musí porazit svého soupeře o dva gamy. Zde tedy mohou být ve výhodě hráči, kteří svého soupeře takříkajíc utahají, a i když nemají tak kvalitní servis jako soupeř, mohou i přesto vyhrát. Na tyto příležitosti se vyplatí sázet live, pokud vidíte, že jeden z hráčů již fyzicky odpadává. Jak již bylo napsáno v úvodu, Wimbledon je pro hráče vrchol sezóny a proto jsou zde hráči maximálně motivováni a v nejlepší formě. Díky tomu se zde příliš překvapení neodehrává a vítězí většinou papírově silnější tenisté. K překvapivým výsledkům může docházet spíše jen v úvodních kolech. Když se totiž podíváme na tabulku vítězů Wimbledonu, najdeme zde prakticky jen hráče, kteří byli za favority považování už před začátkem turnaje.

V poslední době na tomto turnaji z našich hráčů a hráček zaznamenala největší úspěch Petra Kvitová, které Wimbledon dokázala již dvakrát vyhrát, a to v roce 2011 a 2014. Tomáš Berdych se zde dostal až do finále v roce 2010, kde však podlehl Rafaelu Nadalovi. Na příkladu Petry Kvitové vidíme, jací hráči zde mají velkou šanci na úspěch. Základním kamenem je kvalitní servis, o který se může hráč opřít. Dále pak agresivní mezihra s razantními údery, jenž protivníka nutí být prakticky neustále v defenzívě. Když navíc počet winnerů převýší počet nevynucených chyb, jenž si tento způsob hry vynutí poměrně dost, jen málokdy může tento hráč odejít poražen. Na závěr lze snad jen dodat, že centrkurt má zatahovací střechu, takže i při pršce se může na hlavním dvorci hrát a sázkaři tak nemusí čekat na vyhodnocení své sázky do dalšího hracího dne.

Autor: Luboš Řepa

Seriál: Sázení na Grandslamy-French Open

Druhý turnaj ”Velké čtyřky” začíná na přelomu května a června na francouzských dvorcích. Zápasy jsou poměrně často přerušovány díky dešti a a pomalá antuka nahrává do karet běhavějším hráčům. Na co dále si dávat při sázení na Rolland Garros dávat pozor ?

French Open je každý rok plný překvapivých výsledků, což mohou pozorní sázkaři využít ve svůj prospěch. Proč je překvapení na tomto turnaji tolik ? Je to kombinace mnoha faktorů, které na jiném Grandslamu budete jen těžko hledat. Jako první je to pochopitelně povrch. Zápasy na drcené cihle, antuce, bývají dlouhé a opět jsou zde ve výhodě hráči s dobrou kondicí, kteří jsou rychlí a bojovní. Na rozdíl od prvního Grandslamu sezony, Australian Open, zde nehraje prim podání. Antuka je známá svých pomalým odskokem a tak hráči, kteří jsou dobří na ruternu dokáží sebrat podání i vyhlášeným servismanům i několikrát za zápas. Na tomto turnaji se tedy, jestliže ne zcela tak minimálně poměrně dost, maže výhoda kvalitního servisu. Bez podpory kvalitní mezihry zde nemá šanci na úspěch. Kromě toho je třeba si také dohledat informace o vzájemných zápasech hráčů, kteří proti sobě nastupují.

Hodnotu lze najít při sázkách například na vyšší hráče, kteří mají však perfektní koordinaci těla. Míček zde vyskakuje vysoko a rozdíl v razanci u hráče, který míček bere v úrovni pasu nebo v úrovni prsou, je zřetelný. Nárok na fyzickou kondici je zde samozřejmě také velký. Na hráče sice nepůsobí extrémní teploty jako v Austrálii, ale je to vykompenzováno délkou zápasu, jelikož výměny jsou na pomalé antuce delší a čas, který tenista tráví na kurtu se tedy prodlužuje. Nikoliv nadarmo je nejúspěšnějším hráčem tohoto turnaje Rafael Nadal. Tento hráč je díky svým vlastnostem přímo předurčen na tomto turnaji dominovat. Kromě železné fyzičky nabízí též perfektní mezihru a techniku úderů, spolu s tím koordinaci pohybů a rychlost. Ve špičkové formě může tohoto hráče na antuce ohrozit snad jen světová jednička Novak Djokovic.

Při sázení na French Open tedy hledejte hráče, kteří jsou schopni vydržet fyzicky celý zápas, jenž se může protáhnout na pět setů. Na rozdíl od turnaje v Melbourne se zde tolik nemusíte bát vsadit na outsidera a jeho vítězství v celém zápasu, nikoliv jen v prvním setu. Zkušenější sázkaři také doporučují na tuto příležitost vsadit už před začátkem zápasu, nikoliv až v jeho průběhu. Slušné kurzy nabízí Expekt. Tam totiž kurzy například po první vyhrané sadě hodně klesají a ztrácejí hodnotu. Obecně tedy lze říci, že francouzský turnaj je plný překvapení a pokud si dá sázkař práci s poctivou předzápasovou analýzou, může najít mnoho hodnotných kurzů a rozšířit tak svůj bankroll.

Autor: Luboš Řepa

Energybet casino spouští sportovní sázení

Na internetu velmi populární Energybet casino bude svým klientům od nynějška nabízet i možnost sportovního sázení. Jak bude nyní koncept tohoto casíny vypadat ?

Stávájící i noví klienti si i nadále budou moci zahrát casínové hry, ovšem kromě toho bude nyní k dispozici i možnost klasického sportovního sázení. Otevřením nového segmentu se snaží Energybet casino vyhovět požadavkům klientů, kteří po této možnosti již delší dobu volali. S otevřením nového odvětví souvisí i spousta bonusů, které jsou pro hráče připraveny. Již nyní mohou noví hráči získat bonus až do výše 5000 Kč při hraní online casínových her. Podrobnosti o bonusech týkajících se sportovního sázení společnost ještě neupřesnila, ale je jistě důvod domnívat se, že budou podobně lákavé, jako u her casínových.

Energybet casíno je společnost, jenž sice na trhu nepůsobí nikterak dlouho, ale díky kvalitním promo akcím a skvělým bonusům, si i za velmi krátkou chvíli dokázala vytvořit slušnou klientelu, která na na Energybet casino nedá dopustit. Kromě klasických casínových her nabízí společnost dále stolní hry, poker a nyní tedy i možnost sportovního sázení. Možnost vkladů a výběrů budu probíhat skrze internetové peněženky Skrill a Neteller, takže rychlost přesunu finančních prostředků budu více než dostačující.

Společnost navíc vynakládá nemalé finanční prostředky do rozvoje a bezpečnosti. Vaše peníze i osobní údaje jsou tak drženy v naprostém bezpečí a nemusíte mít o ně strach. Segment sportovní sázení tedy bude otevřen v nejbližší době a fanoušci kurzů a sportovních výsledků tak budou moci vyzkoušet úplnou novinku na trhu. Navíc, jak již byli zmíněno, kvalitní promo akce a uvítací bonusy, společně s vysokými kurzy, budou největším lákadlem proto, aby hráči u Energybet nejen zkusili své štěstí, ale aby společnosti zůstali věrní a vytvořili kvalitní hráčskou základnu, jenž si Energybet casíno zaslouží.

Seriál: Sázení na Grandslamy-Australian Open

V prvním dílu našeho miniseriálů o sázení na tenisové Grandslamy se zaměříme na první podnik v sezóně. Jedná se o Australian Open. Tento turnaj má mnoho specifik, které je třeba pro úspěšné sázení na tento podnik znát.

Jak již bylo řečeno, jedná se o první velký turnaj ročníku. Spousty hráčů se před Australian Open nezúčastní žádného turnaje či si zahrají jen nějakou exhibici, takže na nich minimálně v úvodních kolech může být znát velká nerozehranost. Australský turnaj hrající se na venkovních kurtech v Melbourne, má tvrdý povrch, takže je jistě zapotřebí neopomenout také kvalitu servisu sázeného hráče. Kombinace kvalitního servisu papírového outsidera s nerozehraností favorita v úvodních kolech, přímo vybízí k sázce na výhru třeba v prvním setu nebo určitý počet vyhraných gamů outsidera. Širokou nabídku v tomto ohledu nabízí například Fortuna. Na tyto příležitosti bývají velmi lákavé kurzy.

V dalších hracích dnech a kolech, kdy se favorité turnaje dostávají již do tempa, je další důležitý faktor fyzická kondice. Australian Open je známý mnohdy až neuvěřitelnými vedry, které nejednou spálily favorita zápasu a nedovolily mu postoupit dále. Fyzická kondice je tedy další aspekt, který je třeba sledovat. Ruku v ruce s tím jde samozřejmě i informovanost o tom, jak dlouho se daný hráč zdržel na kurtu v předchozím kole, jak vypadal ke konci zápasu, zda-li stále hýřil aktivitou nebo se na něj již projevovala únavu a tak dále. Výhodu zde mají subtilnější a pohyblivý hráči s výbornou kondicí, jako je třeba Španěl Nadal nebo světová jednička Djokovič, obhájce posledního titulu.

Kromě fyzické kondice je na tomto turnaji třeba být i v perfektní psychické kondici. Možná ještě více než na jiných turnajích. Kromě neskutečného vedra, které v Melbourne každoročně panuje, totiž na tomto turnaji bývá i velmi větrno. Častokrát se tedy může stát, že míček, který by byl za bezvětří dobrý a dopadl by do vymezeného území, odnese vítr do autu. Právě tady nastává chvíle, kdy se tenista musí s touto situací srovnat, že ačkoliv udělal vše tak jak má být, bod stejně nezískal, kvůli něčemu, co ani nemůže ovlivnit. Psychycky labilnější hráči si potom tuto křivdu osudu mohou s sebou nést zbytek zápasu a může se to odrazit i na jejich výkonech.

Celkově vzato lze říci, že Australian Open není turnajem, kde by docházelo k přílišným překvapením. Možná se občas stane, že v úvodní fázi turnaje nevyhraje favorit rozdílem, jakým by vyhrál na jiném turnaji či kdyby byl rozehraný, ale především nároky na fyzickou kondici v kombinaci s psychickou pohodou, nedovolí vyloženým outsiderům postoupit opravdu daleko. V druhém týdnu se již tedy nedoporučuje sázet na papírově slabší tenisty a o titul tu pravidelně každý rok bojují jen ti nejlepší tenisté, žádný objev turnaje.

Autor: Luboš Řepa