Category Archives: Sázení

Sérii proher je třeba ustát

Ať chceme nebo ne, prohry ke kurzovému sázení zkrátka patří. Pokud se však chceme stát ziskovými sázkaři, musíme se s nima umět vyrovnat a brát je třeba i jako zdroj zkušeností pro příště. Jak se tedy správně vypořádat s prohrami ?

První chvíle po nezdařené sázce jsou pro tipéry jistě nejhorší. Právě v této době má sázkař největší touhu a potřebu rychle anulovat svou ztrátu a začíná uvažovat nerozumně, jelikož je zaplaven emocemi. Proto se doporučuje minimálně půl hodinu po prohře rozhodně nesázet další tiket. Napomoci by mohla i skutečnost, že byste neměli mít denní cíl, kolik chcete za ten který den vyhrát about his. Své herní výsledky je třeba analyzovat až po uplynutí delšího časového úseku, nejčastěji po jednom měsíci. Dát si tedy pár minut nebo i hodin volno a rozhodně nesázet další příležitost, je rada, které by se měl držet každý sázkař a nedělat tak zbytečně další chyby.

Pokud se vám v sázení nedaří dlouhodobě, možná je vhodné podívat blíže na to, proč tomu tak je. Mnozí sázkaři se slepě drží jedné sázkové strategii a o změně nechtějí ani slyšet. Což je škoda, sázkové kanceláře dnes nabízejí neuvěřitelné množství možností a byla by hloupost toho nevyužít. Pokud se vám tedy nedaří při sázení na vítěze zápasu, můžete zkusit svou strategii pozměnit a sázet na dílčí výsledky nebo na jiné podpůrné sázka, jako je například počet branek v zápase či handicep. Devízou úspěšného sázkaře by měla být schopnost variovat co se sázkových strategií týče a tak by jistě bylo vhodné mít v záloze několik strategií, které můžete v době krize vyzkoušet.

Kromě finanční ztráty jsou prohry také velkým úderem na vaše sebevědomí a psychiku. Zkuste třeba po dlouhé sérii proher vsadit na méně zápasů nebo na zápasy s nižší kurzy, kde bude šance na výhru vyšší a vy tak budete moct nabrat zpět ztracené sebevědomí, protože i to hraje v kurzovém sázení velmi důležitou roli. Jak je psáno v mnoho knihách, pokud nevěříte ve svůj úspěch, tak se úspěch nedostaví. Zdravé sebevědomí vám k tomu dopomůže.

Samozřejmě je třeba hledět na finanční stránku vaše sázení. Dlouhá série proher zatěžuje váš kapitál a tak se mnoho sázkařů v těchto časech uchyluje k limitům, které zkrátka nesmějí překročit. Mnohdy to není snadné a je jistě třeba silné vůle, ovšem riskovat by se nemělo více než kolik je možné. Stejně jako u sportovních celků, kterým se nedaří, i vaše série proher jistě brzy pomine, ovšem toto období je potřeba přečkat a hlavně vyřešit s chladnou hlavou a především s co nejmenšími ztrátami.

Autor: Luboš Řepa

Sázení na střelce branek

ibrahimovic

Velmi populární a oblíbené se v poslední době staly sázky na střelce branek. Bavíme-li se o fotbale, může se jednat o skutečně úspěšnou taktiku, jak přijít k zisku. Ovšem i zde na sázkaře číhají různé nástrahy, na které je třeba dávat si pozor.

Právě oblíbenost těchto sázek zapříčinila, že kurzy na vstřelení branky věhlasných útočníků jsou dost často podhodnoceny a téměř se nevyplatí na ně sázet. Vždyť kurzy na vstřelení branky Lionela Messiho v soutěžním utkání španělské ligy se pohybují v rozmezí od 1,4 do 1,6. Samozřejmě, jedná se o jednoho z nejlepších, možná dokonce nejlepšího útočníka na světě, přesto i tato sázka má určité rizika a kurz je poměrně nízký. Proto při sázení na střelce gólu ve fotbale by se měli sázkaři zaměřit spíše na méně známé hráče nebo hráče, kteří nejsou elitními útočníky. Samozřejmostí pak je, že sázíte především z internetu, abyste nemuseli platit manipulační poplatek.

I ti totiž skórují a poměrně často. Většinou se jedná o specialisty na zahrávání přímých kopů či výborné hlavičkáře, kteří si plní své obranné povinnosti, ovšem při zahrávání rohového kopu mohou být hlavním nebezpečím pro branku soupeře. Specialisté na zahrávání přímých kopů, kterých není mnoho, ale minimálně jeden v celku je, jsou většinou tvořiví záložníci s výbornou kopací technikou. Během hry se od nich očekávají spíše překvapivé pasy než dlouhé sprinty do pokutového území a dávání branek. A tak to vidí i bookmakeři, kteří na tyto hráče vypisují lákavé kurzy. Zde se tedy nachází skulinka, kterou je možné využít.

Při sázení na střelce určitého týmu jistě také pomůže, pokud víte, že ve vámi zvoleném mančaftu je hráč, který je první volbou pro zahrávání pokutových kopů. I zde se jedná většinou o tvořivé hráče, na které jsou líbivé kurzy, jelikož mají skvělou techniku. Ale i obránci si mohou v těchto vodách úspěšně zalovit. Například v ročníku 2011/2012 byl první volbou pro zahrávání penalt v londýnském Arsenalu Mikel Arteta. Tento obránce se z penalt v daném ročníku trefil hned osmkrát, což i při celkovém součtu přes pětatřicet zápasů znamená zisk, jelikož kurzy na tohoto hráče se pohybovaly od hodnoty 4,00 a výš. Sázková kancelář Fortuna navíc nabízí na tyto hráče velmi solidní kurz, takže by byla jistě škoda tuto strategii nevyzkoušet.

Střelcem branky se však může stát i hráč, jenž nedisponuje výbornou kopací technikou ani zabíjáckým instinktem ve vápně soupeře. Vysocí obránci, kteří při standardních situacích čeří vodu ve vápně soupeře, jsou také velmi lákavým zbožím, jelikož kurzy na jejich vstřelení branky jsou někdy opravdu enormní a standardních situací, při nichž je pro tyto hráče možné skórovat je během zápasu několik. Při správném výběru hráče tedy lze dosáhnout slušného profitu. Jako příklad na závěr si můžeme uvést příklad obránce Thomase Vermaelena, který v už zmiňovaném ročníku 2011/2012, vstřelil v dresu Arsenalu šest branek v 29 zápasech. Průměrné kurzy na vstřelení branky u tohoto obránce se tehdy pohybovaly kolem 9,5.

Autor: Luboš Řepa

Sázení na hokej

Přestože mají evropské hokejové ligy v současní době prázdniny a hráči odpočívají před novou sezonou, pojďme se podívat, na jaké věci si dát pozor při sázení na tento sport.

Hokej je jeden z nejrychlejších kolektivních sportů a právě i pro sázkaře je při sázení na hokej nejdůležitější rychlost. Oproti fotbalovým ligám se ty hokejové hrají v mnohem vyšší frekvenci, tedy až tři kola za jeden týden. Proto zde není příliš mnoho času a informace, které mohou rozhodnout o konečném výsledku zápasu, je třeba zhodnotit a využít okamžitě. Právě tento bod je pravděpodobně nejdůležitější. Rychlé zhodnocení získaných informací a jejich následné využití. Drtivá většina týmu v evropských hokejových ligách, má své vlastní internetové stránky, kde uveřejňují různé novinky. Při sázení na hokej je tedy důležité tyto stránky znát a velmi pečlivě prostudovat zveřejněné informace. O zranění klíčového hráče celku se totiž můžete dozvědět třeba i jen několik málo hodin před začátkem zápasu a vliv na výsledek to může mít značný. V tomto případě se pak jistě vyplatí sázet i přímo během zápasu, tedy live sázky.

Další důležitý aspekt je únava hráčů. Někdy se skoro zdá, že hráči během sezony nedělají nic jiného, než jen sedí v autobusu či letadle, nebo hrají zápas. Právě délka odpočinku během náročné sezóny je důležitý faktor, jenž je třeba sledovat. Jakou vzdálenost musel celek ujet, aby se dostal k místu konání zápasu ? Hrál poslední zápas doma, takže se nikam přesouvat nemusel a měl více času na regeneraci než přijíždějící soupeř ? Plnili si hráči reprezentační povinnosti, které je mohli stát také nějaké síly ? Na všechny tyto otázky je třeba si odpovědět než na vybraný celek vsadím. V neposlední řadě také hraje velkou roli, jak silné zázemí má celek na vlastním kluzišti a jak bouřlivé má diváky. Výhoda domácího prostředí totiž může přijít nazmar, když na zápas přijde poloprázdná hala s pouze přihlížejícími fanoušky. Zajímavé kurzy na hostující celky nabízí například sázková kancelář Winmasters.

Sezona je dlouhá a udržet si po celou dobu stále stejnou formu je absolutně nemožné. Celky mají slabší období, kdy se jim nedaří nebo naopak období, kdy jsou zdánlivě neporazitelní. Forma a nálada týmu jenž se odvíjí od výsledků, je další atribut, který si zaslouží pozornost. Zvláště dlouhé série bez výher, můžou mít značný vliv na sebevědomí hráčů i několik týdnů a během tohoto období se rozhodně nedoporučuje na takové celky sázet, i když mohou třeba hrát s kvalitativně horším soupeřem. Sázení na hokej je mezi sázkaři velmi populární, jelikož nemusejí čekat celý týden na hrací den, tak, jako ve fotbale. Ovšem dani za vyšší frekvenci zápasů, je náročnost na získávání informací a jejich rychlé využití, proto je sázení na hokej náročnější, jelikož je třeba vyhnout se častým chybám. 

Autor: Luboš Řepa

Jak si vybrat správnou sázkovou kancelář?

Pokud sázení berete spíše jako zábavu než možnost přivýdělku, nejspíše sáhnete po první sázkové kanceláři, kterou uvidíte. Ovšem tipéři, kteří to se sázením myslí skutečně vážně si sázkovku, u které budou podávat své tipy, jistě pečlivě promyslí. V dnešním článku si ukažeme, na jaké ukazatele si dát při výběru sázkové kanceláře pozor.

Internetové stránky

Doba jde dopředu a většina sázkařů už podává své sázky přes internet. Proto je velmi důležité si zjistit, dříve než se zaregistrujete, jak přehledné internetové stránky daná sázková kancelář má. Zda-li se v nich snadno orientuje a lehce naleznete zápas, na který chcete vsadit. Také to, jak důvěryhodně na vás stránky působí hraje svou roli. Jistě byste neměli brát na lehkou váhu ani recenze ostatních uživatelů. I ty vám mohou napovědět, jestli je dobré právě sem vložit své peníze. Velmi přehledné prostředí nabízí hned několik sázkových kanceláří, mezi nimi třeba i Betclic.

Uživatelská podpora

Mnoho sázkařů se dostane do styku s uživatelskou podporou až když skutečně přijde nějaký problém. To je ovšem špatně. Zjistěte si, jak kvalitní je uživatelská podpora dané sázkové kanceláře ještě předtím než se vyskytne problém. Tento průzkum jistě nezabere příliš mnoho času a v případě problému vás to uchrání před zbytečnými problémy a nepříjemnými překvapeními.

Výše kurzů

Velmi důležitý ukazatel, který se častokrát zkoumá hned jako první. Je samozřejmě nesmysl, zakládat si účet u sázkové kanceláře, která nabízí oproti konkurenci menší kurzy. Ačkoliv se může jednat třeba i jen o setiny, tyto hodnoty se postupem času nahromadí a vy se díky špatnému výběru sázkovky můžete připravit o spoustu peněz. I zde samozřejmě doporučuje pečlivě si projít recenze již zaregistrovaných uživatelů a vše srovnávat s konkurenčními sázkovkami.

Bonusy

Dnes již většina sázkových kanceláří nabízí uvítací bonus. U některých těchto kanceláří může být výše počátečního bonusu či sázky bez rizika až 2000 Kč. I zde je tedy třeba zapátrat, která sázková kancelář je v tomto ohledu štědrá. A samozřejmě by nemělo jít pouze o vstupní bonus. Vybrané sázkovky pořádají v průběhu celého roku akce, při nichž si na bonusech můžete přijít i na slušné peníze. Velmi dobrou nabídku v tomto ohledu nabízí například Unibet bonus.

Sázkové limity

Jestliže se chystáte sázet pouze pár korun na víkendové zápasy evropských fotbalových lig, tak se vás tento bod týkat nebude. Ovšem pokud máte v plánu sázet za několik tisíc, jistě si dopředu zjistěte, jaké jsou limity u dané sázkové kanceláře. Opět tak může předejít nepříjemným překvapením, kdy vám sázkovka nebude chtít uznat vaší sázku, kvůli překročenému limitu.

Autor: Luboš Řepa

Jakým typem sázkaře jste ?

Kamenné pobočky či internetové sázení využívá dnes a denně spousty tisíc sázkařů. Ale zamysleli jste se někdy, do jaké kategorie tipérů patříte právě vy ? V dnešním článku uvedeme několik příkladů, jak se sázkaři chovají a sázejí a podle toho lze poté snadno určit, do jaké kategorie spadají.

Profesionálové

Jako první uvedeme skupinu, do které by chtěl zapadat nejspíše každý, ale bohužel ne všichni mají předpoklady, aby se sem dostali. Profesionální sázkaři se většinou zaměřují na jednu či maximálně dvě soutěže, u kterých mají naprostý přehled o všech novinkách. Díky této informační převeze, kolikrát i nad bookmakery, vybírají své tipy velmi uvážlivě a většinou jsou ziskový. Patřit do této skupiny však není lehké a jak už bylo několikrát napsáno, pokud chce být člověk profesionální sázkař, jedná se rozhodně o full-time práci, tedy práci na plný úvazek s prackticky stejnou časovou náročností jako je to u klasických prací. Dále profesionální sázkaři nesází pod návalem emocí a své sázky berou jako investici, nikoliv jako sázky pro zábavu. Jsou ochotni trávit několik hodin denně hledáním informací a podle nich poté sázet. Jelikož se navíc specializují pouze na jednu nebo dvě ligy, musí být také velmi trpělivý, jelikož zápasy ze soutěží, které sledují, se nehrají každý den, ale většinou pouze o víkendu.

Statistici

Tento druh sázkařů je také velmi zajímavý a často si samotní tipéři myslí, že patří do první skupiny. Ovšem ve svých analýzách se soustředí pouze na číselné statistiky a opomíjejí lidský faktor, který může být kolikrát rozhodující. I v této skupině se samozřejmě najdou ziskoví sázkaři, ovšem nikoliv v takovém množství jako u profesionálních sázkařů. Nezřídka se u této skupiny vyskytují sázky na dílčí výsledky, jako vítěz prvního poločasu, třetiny nebo setu, protože oporu pro tyto sázky nacházejí ve statistikách. Právě pro tyto příležitosti lze využít služby sázkové kanceláře Bet365. Této skupině lze snad jen doporučit, aby více hleděli také na lidský faktor a kromě hledání statistik se věnovali i hledání konkrétních informací o jednotlivých hráčích.

Požitkáři

Tato skupina má dlouhodobě úspěšných a ziskových sázkařů minimum. Sázkaři sázejí především na zápasy, které běží v televizi a oni si sázkou pouze zpestřují sledování této sportovní události. Před vsazením většinou neprobíhá žádná hluboká analýza a sází především podle svých preferencí (náklonnosti k určitým klubům či hráčům) nebo podle veřejného mínění. Za zlé jim to však mít nelze. Tento typ sázkařů běžně ani nepočítá, že by si sázením mohl přivydělat a tak jim časté prohry nevadí tolik, jako jiným sázkařům, patřících do jiné kategorie.

Gambleři

Tato skupina sázkařů je nejnebezpečnější. Většinou sází nebo téměř vždy se nedrží zlatého pravidla sázení (vsaď jenom ty peníze, které si můžeš dovolit prohrát) a riskují až příliš. Častokrát sázejí pod návalem emocí a na jejich tipech je potom znát. Tito sázkaři mají pouze dvě možnosti. Buď si uvědomí, že to co dělají je špatně a pokusí se styl svého sázení změnit nebo skončí v obrovské finanční krizi, ze které se budou jen těžko dostávat zpět.

Autor: Luboš Řepa